Usyk nastúpi proti Joshuovi. Takto pomôžem svojej krajine viac, vraví

Ukrajinský boxer Oleksandr Usyk. (Autor: Reuters)
TASR|26. mar 2022 o 12:18

Podľa kontraktu má boxer povinnosť nastúpiť na odvetu.

KYJEV. Ukrajinský boxer Oleksandr Usyk na sociálnej sieti Instagram potvrdil, že bude obhajovať titul majstra sveta v ťažkej váhe.

Od tamojšieho ministra športu už skôr dostal povolenie opustiť krajinu, aby mohol trénovať. V odvete nastúpi proti Britovi Anthonymu Joshuovi, ktorého zdolal v septembri v Tottenhame a získal opasky organizácií IBF, IBO, WBA a WBO.

Podľa kontraktu má boxer povinnosť nastúpiť na odvetu. Po invázii Ruska na Ukrajinu sa však na základe všeobecnej mobilizácie pridal k ozbrojeným silám svojej krajiny.

"Rozhodol som sa začať s prípravou na odvetu proti Anthonymu Joshuovi, veľké množstvo priateľov ma podporuje. Hejterom prajem šťastie a mier," uviedol 35-ročný boxer na sociálnej sieti v popise k videu.

V ňom novinku oznamuje vo svojom rodnom jazyku detailnejšie: "Takto pomôžem mojej krajine viac. Je to lepšie, než byť súčasť teritoriálnej obrany a chodiť okolo Kyjeva so samopalom."

Medzi alternatívnymi Joshuovými súpermi boli Švéd Otto Wallin, Kubánec Luis Ortiz či jeho krajan Joe Joyce. Usyk bude hľadať miesto, kde môže čo najskôr začať s tréningom. Pôvodný májový termín odvetného zápasu sa podľa informácií agentúry DPA zrejme posunie o mesiac, dejisko zatiaľ nie je známe.

Nachádzate sa tu: