Bizarný zápas. Slovenský piatoligista nastúpi proti účastníkovi majstrovstiev sveta

Ivan Mriška|15. aug 2022 o 23:10 (aktualizované 16. aug 2022 o 10:10)

Zápas sa bude hrať vo Viedni.

DOMANIŽA. Bláznivé? V histórii slovenského futbalu sa hralo množstvo bizarných stretnutí, toto môže byť jedno z nich.

Futbalisti piatoligového klubu TJ Partizán Domaniža nastúpia v prípravnom zápase proti reprezentácii Kataru, hostiteľovi a účastníkovi blížiacich sa majstrovstiev sveta.

Informáciu priniesla facebookova stránka klubu. Stretnutie sa hrá vo Viedni v sobotu 27. augusta o 17:00 h.

„Stále tomu nemôžeme uveriť. Ale zmluva je už podpísaná. Bude to v prvom rade veľký zážitok,“ teší sa tréner a predseda TJ Partizán Domaniža Milan Svoboda.

Reprezentácia Kataru je v Rakúsku na sústredení. Vo Viedni odohrá prípravný turnaj, ktorého ďalšími účastníkmi sú Ghana, Maroko (ďalší účastníci MS) a Jamajka.

Zatiaľ odohral Katar prípravné stretnutia so severoírskym FC Linfield (0:1), belgickým Royal Antverpy (2:2), španielskou Mallorcou (0:0) a talianskymi klubmi Udinese Calcio (2:1), Lazio Rím (0:0) a ACF Fiorentina (0:0).

Na majstrovstvách sveta, ktoré sa uskutočnia v závere tohto roka, hrá domáca reprezentácia v skupine A so Senegalom, Ekvádorom a Holandskom.

Domaniža odohrala v piatej lige Severozápad ZsFZ zatiaľ dva víťazné zápasy a v tabuľke je o skóre tretia.

Tabuľka V. ligy SZ HUMMEL ZsFZ

Ivan Mriška
Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.
Nachádzate sa tu: