TASR|10. aug 2024 o 12:58 (aktualizované 10. aug 2024 o 14:44)

Srbská hviezda Nikola Jokič zaznamenala v zápase triple-double.

Basketbal na OH 2024 - zápas o bronz

Nemecko – Srbsko 83:93 (38:46)

Najviac bodov: F. Wagner 18, M. Wagner 16, Schröder 13 - Jokič 19 (12 doskokov, 11 asistencií), Micič 19, Bogdanovič 16

PARÍŽ. Basketbalisti Srbska získali na OH v Paríži bronzové medaily. V sobotnom súboji o tretie miesto zdolali úradujúcich majstrov sveta Nemcov 93:83.

Bol to pre nich tretí cenný kov pod piatimi kruhmi, majú na konte aj dve striebra (1996 a 2016).

Vo finále olympijského turnaja sa v sobotu (21.30 h) stretnú domáci Francúzi a Američania.

Srbi boli v repríze finále z uplynulých MS od úvodu lepší a po prvej štvrtine viedli 30:21. Po polčase mali k dobru osembodový náskok a mierili za medailou.

V tretej štvrtine sa tím na čele s Nikola Jokičom dostal k 19-bodovému náskoku a dokráčal k bronzu.

Trojnásobný najužitočnejší hráč NBA zaznamenal triple-double za 19 bodov, 12 doskokov a 11 asistencií. Sekundoval mu Vasilije Micič, ktorý mal rovnaký počet bodov.

Nemci prekonali svoje maximum na OH, ktorým bolo 7. miesto z Barcelony (1992). K zisku bronzu im však nepomohlo ani 18 bodov Franza Wagnera.

Tajmuraz Salkazanov (vľavo) po prehre v repasáži s Bielorusom Magomedchabibom Kadimagomedovom.
dnes 11:156
Medailové ambície nenaplnil. Salkazanov sa s Parížom lúči bez vyhratého zápasuSlovenský reprezentant sa dostal do repasáže vďaka postupu jeho premožiteľa do finále.
dnes 11:156
Volejbalisti Francúzska.
dnes 14:31
Poliaci odvrátili štyri mečbaly, no nestačilo to. Domáci volejbalisti oslavujú zlatoBronz si odniesli reprezentanti USA.
dnes 14:31
Josef Dostál.
dnes 14:04
Česko získalo už druhé zlato v kanoistike, olympijské prekliatie zlomil DostálČeský reprezentant získal svoju prvú zlatú medailu.
dnes 14:04
Nafissatou Thiamová.
dnes 09:47
Belgičanka dovŕšila zlatý hetrik. Vnímam to ako zápis do histórie, hovoríSedembojárka vyrovnala zápis poľskej kladivárky Anite Wlodarczykovej.
dnes 09:47
Domov»Olympiáda Paríž 2024»Majstri sveta odchádzajú z Paríža bez medaily. Súboj o bronz ovládli basketbalisti Srbska