AS Trenčín sa chce postupne zlepšovať a smerovať vyššie

SITA|11. júl 2007 o 14:31

TRENČÍN 11. júla (SITA) - Trenčiansky futbal smeruje z prelínacej súťaže o účasť v nadchádzajúcom ročníku najvyššej domácej súťaže Corgoň ligy 2007/08 medzi slovenskú klubovú elitu. Zatiaľ iba vo vyjadreniach ...

TRENČÍN 11. júla (SITA) - Trenčiansky futbal smeruje z prelínacej súťaže o účasť v nadchádzajúcom ročníku najvyššej domácej súťaže Corgoň ligy 2007/08 medzi slovenskú klubovú elitu. Zatiaľ iba vo vyjadreniach kompetentných, ale všetci zainteresovaní veria, že príchod nového holandského majoritného vlastníka nasmeruje mužstvo postupne k boju o čelné priečky a účasť v pohárovej Európe. "Počas uplynulých šiestich týždňov sme zažili veľmi hektické obdobie, ktorého výsledkom je šanca začať novú éru trenčianskeho futbalu. Dúfam, že už v krátkom čase prinesieme fanúšikom kvalitný športový zážitok," povedal na úvod stredajšej tlačovej konferencie v útrobách trenčianskeho futbalového štadióna generálny manažér klubu Róbert Rybníček. Novým osemdesiatpercentným vlastníkom akcií futbalového klubu sa stal bývalý holandský futbalový reprezentant Tscheu La Ling spoločne so svojím obchodným partnerom Henkom ter Braackom. Desať percent akcií zostáva doterajšiemu vlastníkovi Trenčianskej mediálnej spoločnosti a zostávajúcich desať percent patrí mestu Trenčín.

Mužstvo spod hradu Matúša Čáka sa stále iba pripravuje na boj o vyššie priečky ako klub okupoval v uplynulých sezónach. "Počas veľmi krátkeho času sme museli zvládnuť všetky administratívne záležitosti a bolo veľmi málo priestoru na zmeny v kádri. Nákup celkom nového mužstva však nikto neplánoval. Aj noví vlastníci sa chcú v prvej fáze zamerať na odchovancov a slovenských futbalistov. Mužstvo budeme postupne dopĺňať. Už teraz by ho mali vystužiť dvaja - traja legionári a ďalší hráči prídu v zime. Prestupové obdobie končí pre profesionálov 10. augusta. Príležitosť však dostanú naši dorastenci a traja - štyria by mali pravidelne nastupovať," naznačil smer R. Rybníček a pokračoval: “Nemáme veľké oči, ale trpezlivou prácou sa chceme posúvať vpred. Možno už v priebehu mesiaca bude na tíme badateľný nárast výkonnosti. Samozrejme, že aj v tomto roku chceme byť v tabuľke čo najvyššie.“

Noví vlastníci prinášajú okrem ekonomickej stabilizácie klubu aj svoje futbalové “know-how“, keďže tomuto športu sa venujú dlhodobo a v Európe i Južnej Amerike prevádzkujú niekoľko futbalových akadémií. “Nové vedenie neprináša iba finančné pokrytie, ale aj svoj spôsob prístupu k futbalu. Vytvára sa celkom nová štruktúra. Rozpočet klubu nebude fixný, keďže bude záležať od pohybov v kádri. Príchodom kvalitných hráčov sa bude samozrejme navyšovať. Nemal by však klesnúť pod 30 miliónov korún. Jeho vykrytie zabezpečujú noví majitelia prostredníctvom svojich firiem,“ dodal generálny manažér.

Trenčín sa vydal cestou slovenských futbalových priekopníkov aj pri angažovaní nového trénera, ktorým sa stal anglický odborník Rob McDonald. “Klub prechádza veľkými zmenami a bude chvíľu trvať, pokiaľ sa to začne prejavovať. Na ihrisku sa budeme snažiť presadiť holandskú futbalovú školu. S hráčmi nebol problém po technickej, taktickej alebo kondičnej stránke, ale pracovať s nimi musíme najmä na mentálnej sile. S ich prístupom som však spokojný. Chceme hrať útočný futbal a od toho neupustíme. Vieme, že to neprináša vždy úspech, no dúfame v dobré výsledky,“ nechal sa počuť nový kormidelník a dodal: “Už teraz po štyroch týždňoch je vidieť na hráčoch progres.“

Káder, ktorý sa zaslúžil o zotrvanie AS Trenčín v najvyššej súťaži, opustilo deväť futbalistov. Najvýraznejšou stratou je odchod stredopoliara Juraja Czinegeho, ale aj Gejzu Baranyaia a Mareka Kaščáka. Do mužstva pribudlo zatiaľ päť hráčov. Najzaujímavejšími akvizíciami sú obranca Miroslav Lauko zo Slovana Duslo Šaľa pôvodne mieriaci do Liberca a stredopoliar Branislav Jašúrek vracajúci sa na Slovensko z druhej najvyššej českej súťaži.


Odchody:

Mário Mada, Roman Dobeš, Milan Pastva, Gejza Baranyai, Marek Kaščák, Jiří Barcal, Emmanuel Tubonemi, Lukáš Hricov, Juraj Czinege


Príchody:

Martin Gavlák (Čadca), Branislav Jašúrek (Jakubčovice/ČR, II. liga), Tomáš Kaňa (1. FC Brno/ČR), Miroslav Lauko (Slovan Duslo Šaľa, I. liga), Martin Kasálek (Bystrc/ČR, II. liga, návrat z hosťovania)


Prípravné zápasy (7 stretnutí, bilancia: 4 víťazstvá - 2 remízy - 1 prehra, skóre 10:4):

ZTS Dubnica - AS Trenčín 1:0

AS Trenčín - MFK Rimavská Sobota 0:0

AS Trenčín - FC Senec 4:3, góly AS: Jašúrek 2, Doubek, Kasálek

Slovan Duslo Šaľa - AS Trenčín 0:1, gól AS: Doubek

ŽP Šport Podbrezová - AS Trenčín 0:0, 4:2 na pok. kopy

AS Trenčín - Inter Bratislava 1:0, gól AS: Cs. Horváth

AS Trenčín - Nové Mesto nad Váhom 4:0, góly AS: Czinege 2, Kamenský, Gergel


Nachádzate sa tu:
Domov»Futbalnet»AS Trenčín sa chce postupne zlepšovať a smerovať vyššie