Sobota, 8. mája, 2021Dnes je Deň víťazstva nad fašizmom, Meniny má Ingrida

AS Trenčín kupuje bývalý holandský reprezentant

SITA|6. jún 2007 o 12:19

AMSTERDAM 6. júna (SITA) - Záujem o kúpu slovenského futbalového klubu AS Trenčín má bývalý holandský futbalový reprezentant a hráč Ajaxu Amsterdam Tscheu La Ling. Informáciu priniesol už pred niekoľkými ...

AMSTERDAM 6. júna (SITA) - Záujem o kúpu slovenského futbalového klubu AS Trenčín má bývalý holandský futbalový reprezentant a hráč Ajaxu Amsterdam Tscheu La Ling. Informáciu priniesol už pred niekoľkými mesiacmi denník Algemeen Dagblad a záujem holandského kapitálu potvrdilo po skončení prelínacej časti Corgoň ligy aj vedenie trenčianskeho klubu. “Ling vstupuje do slovenského futbalu,“ hlási titulok holandského denníka. Bývalý krídelník zaznamenal v 14 zápasov v drese Holandska dva góly. Okrem Ajaxu Amsterdam, s ktorým získal tri tituly holandského majstra, pôsobil aj v materskom FC Den Haag, Panathinaikose Atény, Feyenoorde Rotterdam a Olympique Marseille.

Päťdesiatjedenročný Ling po skončení úspešnej kariéry začal v podnikaní s výživovými doplnkami. Neskôr založila jeho spoločnosť v Brazílii, Argentíne, Rumunsku, Bulharsku a Grécku futbalové školy. S Trenčínom má tie najvyššie ciele. “Do dvoch rokov chceme získať majstrovský titul a neskôr vstúpiť do Ligy majstrov,“ netají svoje ambície Ling. Spoluvlastníkom klubu by sa mal stať aj Lingov obchodný partner Henk ter Braack. Noví spoluvlastníci klubu by však nemali figurovať v novotvoriacej sa administratíve klubu.

Črtajúci sa noví majitelia absolvovali počas uplynulých mesiacov viaceré rokovania so súčasným vedením AS a taktiež absolvovali podrobnú štúdiu aktuálnej situácie klubu, ktorá by mala ukázať cestu medzi slovenskú klubovú špičku. Rovnako analyzovali aj tréningy mládežníckych tímov.

Denník Algemeen Dagblad upozornil, že celú operáciu môže zastaviť vypadnutie mužstva do I. ligy, čomu sa však Trenčania vyhli.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články