Mohammed Al-Owais sa teší zo senzačného víťazstva.
Mohammed Al-Owais sa teší zo senzačného víťazstva. (Autor: REUTERS)
Ivan Mriška|22. nov 2022 o 15:25

Brankár Saudskej Arábie Mohammed Al-Owais odohral veľký zápas.

LUSAIL. Chytá súťaž v Saudskej Arábii za Al-Hilal, jeho trhová hodnota nedosahuje ani milión eur.

Napriek tomu vychytal svetové hviezdy na čele s Lionelom Messim. Brankár Mohammed Al-Owais sa stal hrdinom. A za jeden zápas známym futbalistom.

Famózne zákroky

V bránke Saudskej Arábie predviedol proti Argentíne skvelé zákroky. Bol hlavným strojcom prvej senzácie na MS vo futbale 2022.

V utorkovom stretnutí C-skupiny vyhral outsider nad Argentínou 2:1. Ukončil tak súperovi 36-zápasovú sériu bez prehry.

Mohammed Al-Owais predviedol výborný zákrok napríklad pri zakončení Nicolasa Tagliafica z bezprostrednej blízkosti.

Blysol sa aj pri zakončení Messiho hlavou v samom závere, keď predviedol parádnu robinzonádu.

Vďaka piatim zlikvidovaným pokusom súpera ho organizátori vyhlásili za muža zápasu.

V nadstavenom čase však jeho výkon mohla zatieniť smolná zrážka. Pri výskoku po loptu knokautoval do hlavy vlastného spoluhráča Jassera Al-Šahraniho.

Ten po hrozivom zákroku zostal bezvládne ležať na zemi a na štadióne Lusail zostalo ticho. Mohammed Al-Owais si sadol na trávnik a ani sa nepohol.

„Vlastný brankár je na kolenách a má hlavu v dlaniach. Je rozrušený zo zranenia, ktoré spôsobil spoluhráčovi. Bolo to koleno na čeľusť, hrozné, úplne hrozné,“ komentoval bývalý futbalista David Connolly, ktorý hrával za West Ham či Leicester City.

Prečo neprerušil hru?

Al-Šahrani sa nehýbal, no po chvíli ukázal palec hore, signalizoval, že je v poriadku.

„Prečo rozhodca neprerušil hru? Vyzerá to na strašné zranenie tváre. V takýchto prípadoch musí zasiahnuť,“ dodal Connolly.

Saudská Arábia je druhým najnižšie postaveným tímom v rebríčku FIFA na turnaji, patrí jej 51. miesto. Proti hviezdnej Argentíne prehrávala od 10. minúty 0:1, keď sa z penalty presadil Lionel Messi.

Juhoamerický tím mal navrch, no zahodil množstvo šancí a VAR mu neuznal gól pre ofsajd.

V druhom polčase boli Saudi ako vymenení. V 48. minúte vyrovnal Saleh Al-Šehri a o päť minút neskôr poslal arabských fanúšikov do delíria Al-Dawsari.

Argentína mala od tejto chvíle prevahu, no fantastického Mohammeda Al-Owaisa neprekonala. Nestačilo jej na to ani štrnásť pridaných minút.

Pre 31-ročného Mohammeda Al-Owaisa sú to v Katare druhé majstrovstvá sveta, predstavil sa ešte v zápase skupinovej fázy v roku 2018 proti Uruguaju. Saudská Arábia vtedy prehrala 0:1.

Mohammed Al-Owais je úradujúcim šampiónom saudskoarabskej najvyššej súťaže a držiteľom pohára.

V ďalšom zápase skupiny nastúpi Saudská Arábia 26. novembra o 14:00 h proti Poľsku.

Domov»MS vo futbale 2022»Spoluhráčovi takmer rozrazil hlavu, no proti Argentíne sa stal hrdinom