Štvrtok, 23. septembra, 2021Meniny má Zdenka
Futbalisti ŠK Slovan Bratislava. (Autor: TASR)
Pavol Spál|11. júl 2020 o 21:08

Hrať sa bude ešte play off a baráž.

BRATISLAVA. Z reproduktorov hral známy song We Are the Champions od skupiny Queen. Z víťazného pohára hráči pili šampanské, na krku sa im leskli zlaté medaily.

Z dela zaznel výstrel a na futbalistov Slovana Bratislava padali trblietavé belasé papieriky. Ihneď po zápase s Trnavou (0:0) oslavovali titul.

Desiaty v ére samostatnosti, čím sa nemôže pýšiť nik iný.

Výsledok už nebol dôležitý, Slovan si zabezpečil titul už predtým. Fortuna ligu, ktorá bola pre Covid-19 skrátená, vyhral s náskokom sedemnástich bodov.

Ak sa vám graf nezobrazuje, kliknite sem.

Na Slovensku dominoval Slovinec

Najslávnejšie slovenské derby sledovalo priamo v aréne na Tehelnom poli 6250 divákov.

Slovan pod vedením trénera Jána Kozáka mladšieho už v stredu získal trofej za triumf v Slovenskom pohári - Slovnaft Cupe a oslávil tak piate double v ére samostatnosti.

„Môžem už skončiť s kariérou,“ zasmial sa Vladimír Weiss.

„Ja som k tomu veľmi nepomohol, ale som rád, že tu som a že som súčasťou mužstva. Som veľmi spokojný,“ dodal podľa agentúry TASR Weiss, ktorý doplnil káder Slovana v závere sezóny.

Proti Trnave odohral celý zápas. Patril k najlepším na ihrisku.

„Derby som si užíval. Snažil som sa tam nechať všetko," dodal Weiss. Predvádzal technické finesy a individuálnymi akciami bavil divákov.

Do dejín slovenskej ligy sa výrazne zapísal aj bývalý útočník Slovana Andraž Šporar. Slovinec obhájil prvenstvo v kategórii najlepší strelec aj napriek tomu, že od januára už pôsobí v Sportingu Lisabon.

Na prvé miesto mu stačilo iba dvanásť gólov.

Šporar bol nesmierne efektívny. Z maximálneho počtu 2430 minút strávil na trávniku iba 818 minút, čo je zhruba tretina.

Gól v lige strelil v priemere každých 74 minút.

Po slovenských trávnikoch v ére samostatnosti nikdy nebehal útočník s takou streleckou fazónou, akú má Šporar.

Vo vlaňajšej sezóne strelil dokonca 29 gólov, čím vyrovnal historický rekord Róberta Semeníka.

Boje o Európu aj Fortuna ligu

Do baráže s víťazom druhej ligy Dubnicou smeruje posledná Nitra, ktorej nestačil ani triumf 3:0 na pôde Trenčína.

<>
  • víťazi semifinále (domáci tím bude vyššie postavený v tabuľke)
<>

Baráž o Fortuna ligu:

<>
  • 14. júla: Dubnica - Nitra
  • 17. júla: Nitra - Dubnica

Predposledné Pohronie sa vyhlo boju o záchranu, keď doma zdolalo Senicu 1:0.

O štvrtú miestenku do Európy bude bojovať v play off štvorica Trnava, Ružomberok, Michalovce a Trenčín.

Zápasy vyraďovačky sa budú hrať na jeden duel, v semifinále sa 14. júla stretnú Trnava s Trenčínom a Ružomberok s Michalovcami.

Finále je naplánované na 17. júla.

Baráž o Fortuna ligu medzi Nitrou a Dubnicou sa bude hrať dvojkolovo, 14. júla je na programe prvý zápas, pričom výhodu domáceho prostredia bude mať Dubnica.

Pavol Spál
Pavol Spál sa prioritne venuje futbalu, okrem toho hádzanej, boxu, MMA a občas aj hokeju. Ako reportér sa zúčastnil na MS vo futbale v roku 2010, EURO 2016 a na MS v hádzanej 2009. Od roku 2009 nechýbal takmer na žiadnom zápase slovenskej futbalovej reprezentácie.