Utorok, 7. decembra, 2021Meniny má Ambróz

Oplatilo sa mu vrátiť cennú loptu Bradymu. Fanúšik dostal bohatú odmenu

Fanúšik Mike Evans vrátil loptu Tomovi Bradymu. (Autor: TASR/AP)
SITA|26. okt 2021 o 16:25

Mal aj jedno "skromné" prianie.

BRATISLAVA. Jeden fanúšik tímu zámorskej NFL v americkom futbale Tampa Bay Buccaneers počas víkendu v domácom ligovom zápase proti Chicago Bears mal bezpochyby najlepšie miesto na Raymond James Stadium.

Domáci v tomto súboji zvíťazili 38:3 a hviezdny quarterback Tom Brady v tomto súboji dosiahol jubilejnú šesťstú rozohrávku na touchdown, čo je samo osebe zaujímavé, no omnoho pútavejší je príbeh spomenutého priaznivca Byrona Kennedyho.

Informuje o ňom web bbc.com.

Uvedený touchdown dosiahol Bradyho spoluhráč Mike Evans, ktorý si však neuvedomil, že jeho hviezdny quarterback dosiahol jubileum. V návale radosti zo zisku šiestich bodov sa aj s loptou utekal potešiť k fanúšikom a daroval ju práve Kennedymu.

Keďže podobné športové artefakty, s ktorými hviezdy dosiahli jubileá, putujú zväčša do zbierky hráčov alebo príslušnej Siene slávy, potom sa začal "boj" o loptu. A priaznivec Buccaneers za to, že loptu vrátil Bradymu, získal pomerne mnoho.

"Vrátiť loptu bolo veľmi ťažké. Prišli však ku mne a veľmi pekne ma o ňu poprosili. Čo som mal robiť? Mal som povedať nie Tomovi Bradymu?" vyhlásil fanúšik Byron Kennedy.

Tom Brady aj organizácia Buccaneers mu na oplátku sľúbili splnenie jeho prianí.

Kennedy si vypýtal dva podpísané dresy a prilbu sedemnásobného víťaza Super Bowlu Toma Bradyho, podpísaný dres od Mika Evansa, tisícdolárovú poukážku na nákup v oficiálnom klubovom obchode a dve vstupenky na nasledujúce dve sezóny.

Mal však ešte jedno "skromné" prianie.

"Požiadal Toma o jedno kolo golfu," informoval novinár Andrew Siciliano, ktorý mapuje dianie v NFL.

Súvisiace články