Streda, 1. decembra, 2021Meniny má Edmund

V rukách mal státisíce. Pekným gestom však potešil Bradyho

Tom Brady. (Autor: SITA/AP)
Miroslav Kováčik|25. okt 2021 o 11:56

Fanúšik NFL sa vzdal veľmi cennej lopty.

BRATISLAVA. V NHL pokorilo métu 600 strelených gólov dvadsať hokejistov, v bejzbalovej MLB zase dosiahlo 600 home runov deväť hráčov.

V nedeľu sa tohto míľniku dočkala aj ďalšia americká súťaž - NFL. A nezariadil to nikto iný, ako legenda amerického futbalu Tom Brady. 

Quarterback tímu Tampa Bay Buccaneers vstupoval do zápasu s Chicagom s 598 pasovými touchdownami v kariére, no ďalšie dva pridal už v úvodnej štvrtine.

Šesť sekúnd pred jej koncom našiel v end zóne súpera Mikea Evansa a ten dopomohol Bradymu k mimoriadne cennému míľniku. 

"Dámy a páni, toto je historická chvíľa. Keď som začínal sledovať americký futbal niekedy pred 20-25 rokmi, tak predstava, že by niekto mohol nazbierať 600 touchdownov bola absolútne v nedohľadne. Dnes táto chvíľa nastala. Gratulácia," povedal český komentátor Jindřich Rajchl. 

Lopta za státisíce dolárov 

Zaujímavé veci sa však diali práve po tomto momente.

Evans si po svojom skórovaní neuvedomil, že lopta, ktorú drží v ruke bude veľmi cenným suvenírom vo výkladnej skrini Toma Bradyho. 

Nevedomky ju daroval jednému z fanúšikov na tribúne, ktorý mal na sebe jeho dres. Keď si to Evans uvedomil, zostal prekvapený. Fanúšikom zvykne darovať loptu po svojich touchdownoch, ale táto bola výnimočná. 

Tím následne vyslal jedného zo svojich zamestnancov k tribúne, aby šťastného fanúšika požiadal o vrátanie cennej trofeje. 

Portál The Spun uviedol, že podľa analytikov má lopta hodnotu niekoľkých stoviek tisíc amerických dolárov, ktoré by fanúšik získal následným predajom.

Po krátkom rozhovore sa však rozhodol loptu vrátiť. 

Fanúšik Tampy Bay vrátil loptu, ktorou Tom Brady dosiahol ďalší míľnik. (Autor: TASR/AP)

Dostane podpísaný dres

Novinár Joey Knight z Tampa Bay Times, ktorý bol priamo na Raymond James Stadium, neskôr odhalil identitu fanúšika. Bol ním Byron Kennedy, ktorý bol na zápase so svojim kamarátom. 

"Váhal som, či mám loptu vrátiť. Vedel som, ako veľa pre Toma znamená a bol som ochotný obchodovať," citoval ho Knight na sociálnej sieti twitter. 

Kennedy v ďalšom rozhovore povedal, že to bolo vzrušujúce a vôbec prvýkrát získal na zápase loptu. Spravil si s ňou fotku a keďže ju Brady veľmi chcel, vrátil mu ju. Na zápase pritom vôbec nemusel byť.

"Môj kamarát má permanentky na celú sezónu. Dnes ráno sme spolu hrali golf a on ma pozval na zápas. Som šťastný, že som tu," dodal. 

Okrem toho sa priznal, že spočiatku nevedel o tom, že ide o 600. touchdown v Bradyho kariére. Napokon odišiel zo zápasu s inou loptou a spomenutému zamestnancovi tímu nechal svoje kontaktné údaje.

Od Buccaneers, ktorým fandí celý život, dostane za svoje pekné gesto podpísaný dres a možno aj ďalšie fanúšikovské predmety. 

V samotnom zápase videl ešte ďalšie dva touchdowny, pričom v oboch prípadoch znovu skóroval po Bradyho prihrávke jeho obľúbenec Evans.

Tampa Bay deklasovala Chicago 38:3 a s bilanciou šesť výhier a jedna prehra je druhá v konferencii NFC. Tú vedie Arizona, ktorá doposiaľ neprehrala. 

Miroslav Kováčik
Miroslav Kováčik je doma vo viacerých športoch, výnimkou nie je F1, biatlon, americký futbal alebo šípky. Po vyštudovaní žurnalistiky sa v roku 2019 ako novinár zúčastnil MS v hokeji aj európskeho šampionátu vo volejbale.

Súvisiace články