+ 5,08 s

48.

Andreas Žampa

+ 5,21 s

ALTA BADIA. Švajčiarsky lyžiar Marco Odermatt viedol po elitnej tridsiatke 1. kola klasického obrovského slalomu Svetového pohára v Alta Badii.

V talianskom stredisku si vybudoval v nedeľu náskok 31 stotín pred Chorvátom Filipom Zubčičom, tretí Rakúšan Marco Schwarz zaostával o 0,36 sekundy.

Odermatt potvrdil v 1. kole rolu najväčšieho favorita. Líder celkového poradia a víťaz prvého obráku sezóny vo Val d'Isere našiel od úvodu skvelý rytmus, ideálne časoval oblúky a vyhol sa chybám.

Rozhodujúce desatiny na Schwarza získal v najstrmšej strednej pasáži.

V obrovskom slalome sa predstavili aj bratia Žampovci. Andreas mal číslo 45 a obsadil 48. miesto, keď na lídra stratil 5,21 s. Adam vyrazil na trať s číslom 49 a skončil o jedno miesto vyššie so stratou 5,08 s.

Andreasovi sa jazda nevydarila. V strmine bojoval s líniou, dvakrát vyšiel mimo stopu, pričom v druhom prípade zišiel ďaleko pod bránku. Adam zvolil narozdiel od brata opatrnejšiu jazdu, ktorej však chýbala väčšia dávka agresivity.

Obhajcovi veľkého i malého glóbusu sa priblížil z konkurentov ešte Zubčič, ďalší mali pred 2. kolom už výraznejšie odstupy.

Štvrtý Slovinec Žan Kranjec stratil 88 stotín, piaty Francúz Alexis Pinturault 1,54 s, šiesty Joan Verdu z Andorry 1,70 s.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Odermatt je blízko k ďalšiemu triumfu. Žampovci skončili za sebou, ale nepostúpili