Veľké Zálužie v derby vyzve lídra. Ostane „Bábcelona“ na čele tabuľky aj po víkende?

Peter Popelka|26. máj 2023 o 13:19

Na šláger VI. ligy Stred pozývajú Daniel Bene a Martin Drobena.

Báb sa po zaváhaní Zbehov vrátil na čelo súťaže, no cez víkend ho preverí tím, ktorý na jar doma ešte neprehral. Predĺži „Ulak“ domácu sériu, alebo rolu favorita potvrdia hostia?

To nám prezradí súboj 27. kola, ktorý začína v nedeľu o 17:00. Pozývajú vás naň hráči Daniel Bene (V. Zálužie) a Martin Drobena (Báb).

Bene: Nech v derby vyhrá lepší

Čo vás stálo tri body v Topoľčanoch, kde ste dvakrát prišli o vedenie?
Súper bol lepší aj napriek tomu, že naša základná formácia bola kvalitná.

Po zimnej prestávke ste doma ešte neprehrali, ako zatiaľ hodnotíte jarnú časť sezóny?
Jarnú časť na domácej pôde hodnotím veľmi dobre, veľa robí aj domáce prostredie.

Krušovce sa na jar trápia a zatiaľ vyhrali jediný zápas, čo vám chýbalo k lepšiemu výsledku na ich pôde (0:0)?
Remíza vonku je dobrá a postačujúca, pravdaže pokiaľ nejde o prvenstvo, alebo vypadnutie z ligy.

Čo by „Ulak“ v budúcom ročníku mohol na trávniku robiť lepšie?

Skúsiť vyjsť zo stereotypov, naučiť sa novým veciam a tým napredovať. Samozrejme, ak berieme do úvahy A-tím, mládež je na tom veľmi dobre.

V Bábe ste na jeseň zrovnávali gólom v poslednej minúte, ako si s nájazdom „Čikariov“ poradiť v odvete?
Bude to derby, tak nech vyhrajú lepší.

Drobena: Dôležitý bude prvý gól

Na jeseň ste v derby s Veľkým Zálužím o body prišli v samom závere. Prečo v ňom diváci na prvý gól čakali tak dlho?
Nedarilo sa nám streliť gól, aj keď šance sme mali, podarilo sa nám to až v 90. minúte, ale podcenili sme posledný útok súpera a z odrazenej lopty nás potrestal.

Vraví sa, že derby nemá favorita, ako v nedeľu uspieť proti tradičnému súperovi?
Čakáme ťažký, bojovný zápas, verím, že sa naň dobre pripravíme a zoberieme všetky tri body. Veľmi dôležitý bude prvý gól.

Nedávno ste body stratili trikrát v rade a Zbehy vás dočasne preskočili v tabuľke. Čo stálo za dočasným výpadkom formy skvele hrajúceho tímu?
Dostali sme sa sami pod tlak zlými výsledkami, aj keď sme v zápasoch so Zbehmi a Volkovcami nehrali zle, výsledkovo sme ich nezvládli. Verím, že výhrami nad Jacovcami a Hornou Kráľovou sme sa z tejto menšej krízy dostali.

Po zvyšok sezóny vás čakajú už len tímy z dolnej polovice tabuľky. Dokáže Báb víťaznú sériu predĺžiť o ďalšie štyri kolá?
Ideme zápas od zápasu, rozhodne budeme chcieť zvíťaziť v každom jednom zo zvyšných zápasov, ale teraz sa sústredíme na zápas s Veľkým Zálužím.

Láka „Bábcelonu“ aj možnosť zahrať si vyššiu súťaž?
V prípade postupového umiestnenia tam tá možnosť bude, ale to je na spoločnej dohode medzi naším vedením a hráčmi.