Strata trojgólového náskoku mrzí

Šéfredaktor|19. jan 2018 o 00:00

Angels Humenné viedol 4:1, Prešov stavil na power-play a vyrovnal.

Druhá futsalová liga (skupina Východ) po vianočnej pauze pokračovala prvými zápasmi roku 2018. Humenskí „anjeli“ cestovali na prešovskú palubovku. Necelé štyri minúty pred koncom bol stav 1:4, domáci siahli k riziku, hrali bez brankára a – vyrovnali!

(Zdroj: mšk, Autor: mšk)

Hneď v 1. minúte stretnutia otvoril skóre Igor Komjaty. Zachytil rozohrávku súpera a strelou k žrdi prekonal brankára Lipku...

Exligistu sme zaskočili, do prestávky domáci nemali prakticky žiadnu šancu, aj gól strelili prakticky náhodný, keď sa lopta odrazila od nôh. Mali sme veľa šancí, aj za stavu 1:4 sme mohli náskok zvýrazniť. Nestalo sa prišiel trest, s ktorým sme určite nerátali.“

V 32. min. spolupráca Komjaty – Popik určila stav 1:4. Práve od 32. min. domáci riskovali, hrali power-play a oplatilo sa im: v 37. min. po rohu Harčára napol sieť Beliš, ešte v tej istej minúte vysunul Krempaský Harčára a bolo 3:4. V 39. min. Mikluš do odkrytej obrany „anjelov“ vyrovnal...

Prešovčania v početnej prevahe dokonale využil znalosť domáceho prostredia. Nedokázali sme loptu podržať, prakticky hneď nám ju súper odobral a vytvoril si tlak. Domáci vyrovnali a mohli dokonca aj vyhrať.“

Nevzišla na humenskej strane žiadna aspoň minišanca, ktorá by prešovský tlak udusila?

Za stavu 3:4 som sa v dobrej pozícii ocitol práve ja, ale súper ma telom odtlačil a zabránil mi skórovať. Dve minúty pred koncom som netrafil prázdnu bránu.“

Pred zápasom by Humenčania bod z palubovky favorita brali, po priebehu a trojgólovom náskoku sa však logicky málil.

Určite. Pomýšľame na najvyššie ciele, a aj keď máme vzájomné zápasy s Prešovčanmi lepšie, dva body nám v konečnom účtovaní budú chýbať,“ dodal Igor Komjaty.

Ekoprim Prešov – Angels Humenné 4:4 (1:1)

Góly: 15. Eliáš, 37. Harčár, 37. Beliš, 39. Mikluš

1. Komjaty, 22. Karas, 24. Kuruc, 32. Popik.