Správy

U17 - Poľsko – Slovensko 4:0

Martin Turanský (č. 2) a Dawid Mazurek (č.17) v zápase ME U17 2024 Poľsko 17 - Slovensko 17 (Achna, 27.5.2024). (Zdroj: SFZ, Autor: Jakub Homoľa)
27. máj 2024 o 15:05

ACHNA (SFZ) – V záverečnom zápase skupinovej fázy ME U17 2024 podľahol tím trénera Fodreka na ME U17 2024 Poľsku 0:4.

Začiatok zápasu patril súperovi. Poliaci sa usadili na našej polovici a v 11. min sa ujali vedenia, keď Michael Izunwanne ušiel našim obrancom, vyhol sa sklzu Turanského a umiestnenou strelou k žrdi otvoril skóre stretnutia. Druhý gól pridali Poliaci po polhodine hry. Zo stredu poľa poslal Izunwanne dlhý pas na pravú stranu ihriska, z bránkovej čiary prišla spätná prihrávka, ktorú Oskar Pietuszewski efektne pätičkou jedným dotykom usmernil za Zajacov chrbát – 0:2. V prvej časti hry sme sa nedokázali dostať do koncovky, v nádejných situáciách pomohli poľskí defenzívni hráči brankárovi Jelenovi a úspešne blokovali pokusy slovenských hráčov. V poslednej minúte prvej časti hry vystrelil z hranice šestnástky Sarapata, loptu si na päťke spracoval Michael Izunwanne a zblízka strelil tretí gól poľskej sedemnástky.

Do druhej časti hry nahradil Mišiak Daniela a zverenci trénera Fodreka ukázali chuť vrátiť sa do zápasu. V 49. min bol v nádejnej situácii zblízka Kováčik, ale namieril len do bočnej siete. O sedem minút neskôr hlavičkoval na opačnej strane zblízka kanonier Adkonis, ale Zajac vytiahol tentoraz skvelý zákrok a loptu vytlačil nad brvno. To neplatilo v 68. min po prieniku Stanislawa Gierobu. Krátko po tom, čo prišiel na trávnik využil chybnú rozohrávku Vlnu, poradil si v súboji s Okálom a pohodlne prekonal strelou po zemi nášho brankára – 0:4. V 78. min namieril prvýkrát medzi žrde Lusale, ale poľský gólman Jelen jeho pokus kryl. Skóre zápasu sa v ďalšom priebehu už nezmenilo, Poľsko zdolalo zaslúžene slovenskú sedemnástku 4:0 a po výhre Talianska nad Švédskom 2:1 sa po zápase náš súper tešil z postupu do štvrťfinále ME U17 2024.

Slovenská sedemnástka odohrala na ME U17 tri stretnutia, po remíze 0:0 so Švédskom, prehre 0:2 s Talianskom a 0:4 s Poľskom, obsadila nepostupové 4. miesto so ziskom jedného bodu.

HLAS PO ZÁPASE

BRANISLAV FODREK (tréner U17): „Čakali sme veľmi ťažký zápas najmä po fyzickej stránke, čo sa aj potvrdilo. Prakticky od prvej minúty bol súper rýchlejší, agresívnejší a aj z toho plynuli prvé dva góly. Od úvodu zápasu sme sa ťažko dostávali do hry. Pred polčasom sme zo štandardnej situácii po autovom vhadzovaní dostali tretí gól a trojgólové manko už bolo veľmi ťažké dobiehať. Treba športovo priznať, že súper bol dnes lepší. Nám chýbala šťava, energia. Dva predošlé zápasy bolo hlavne na našom pohybe veľmi cítiť. Prepadávali sme v súbojoch, a to bol ten najväčší rozdiel, prečo sme sa nedostali do hry a súper nás prevalcoval. Poliaci vyhrali zaslúžene.“