Správy

  SFZ – Prezident Ján Kováčik s generálnym sekretárom Petrom Palenčíkom rokovali s vedením FAČR o rôznych témach

  Branislav Sarňák, Monika Jurigová|26. nov 2021 o 15:00

  BRATISLAVA (SFZ) – Prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik spolu s generálnym sekretárom SFZ Petrom Palenčíkom absolvovali v stredu (24. novembra) oficiálnu návštevu v sídle Futbalovej asociácie Českej republiky v Prahe. S tamojším šéfom futbalu Petrom Fouskom a generálnym sekretárom Michalom Valtrom diskutovali o rôznych témach, ktoré oba národy spájajú.

  Počas pracovnej časti programu rokovali zástupcovia oboch zväzov napríklad o spoločnom postupe v rámci stredoeurópskej skupiny futbalových asociácií (Česko, Slovensko, Poľsko, Maďarsko, Rakúsko, Švajčiarsko, Nemecko, Lichtenštajnsko), ale aj možnej kandidatúre SFZ na zorganizovanie majstrovstiev Európy hráčov do 21 v nasledujúcom období. Zástupcovia FAČR sa podelili o svoje skúseností z usporiadania šampionátu na tejto úrovni, keďže ho hostili v roku 2015. Ďalšou témou bol spoločný postup SFZ a FAČR pri ich snahe o usporiadanie finále Európskej konferenčnej ligy v roku 2023 alebo 2024.

  „Medzi oboma národmi je skvelý vzťah a keď sa stretneme proti sebe na ihrisku ako rivali, ide vždy o výnimočný zápas, preto som rád, že sme spolu aj s Petrom Palenčíkom mohli absolvovať stretnutie s novým vedením FAČR v Prahe. Nieslo sa vo výbornej atmosfére a len potvrdilo naše nadštandardné vzťahy. Mali sme o čom diskutovať a prebrali sme množstvo dôležitých tém, ktoré nás spájajú. Práve preto ma teší, že sme sa dohodli, že budeme aj naďalej koordinovať spoločné kroky pri rozvoji futbalu, ale aj futbalovej politike,“ povedal pre futbalsfz.sk prezident SFZ Ján Kováčik.

  Generálny sekretár SFZ Peter Palenčík ho doplnil s tým, že obe strany sa dohodli na najbližšom stretnutí, ktoré by sa malo konať budúci rok v Bratislave. „Aj keď sa s novým prezidentom, ale aj generálnym sekretárom FAČR poznáme už niekoľko rokov, je vždy dobré sa stretnúť osobne a prebrať témy, ktoré sú v oboch asociáciach pomerne podobné. Sme veľmi radi, že obaja potvrdili záujem v prípade potreby nám konzultačne pomôcť pri príprave ME21 2025, nakoľko zvažujeme podať kandidatúru o usporiadanie tohto podujatia. Obe strany si uvedomujú potrebu úzkej spolupráce  v oblasti odbornej, ako aj športovej,” dodal Palenčík.

  Súvisiace články