DEMIŠPORT LIGA

DEMIŠPORT LIGA - Koordinátorka ženského futbalu Haršanyová: Prvýkrát máme partnera pre ligu

(Zdroj: SFZ, Autor: ROMAN FERSTL)
Branislav Sarňák|2. aug 2022 o 14:45
(Zdroj: SFZ, Autor: ROMAN FERSTL)

ŠAMORÍN (SFZ) – Nový ročník I. ligy žien sa začne v nedeľu, v utorok bol predstavený partner súťaže a novinky, na ktoré sa môžu družstvá tešiť. Najvyššia ženská súťaž bude mať prvýkrát v histórii partnera a ponesie názov DEMIŠPORT LIGA. Na utorkovej prezentácii boli v Šamoríne prítommní tréneri jednotlivých družstiev, ktorí sa následne zúčastnili na seminári s trénerom reprezentácie žien Petrom Kopúňom.

Za Slovenský futbalový zväz sa prítomným predstaviteľom klubov prihovorili zástupca technického riaditeľa Ján Greguš a vedúci oddelenia riadenia súťaží Miroslav Richtárik„Ženský futbal má v rozvoji zelenú. Mohli sme to vidieť počas finále majstrovstiev Európy, keď v hľadisku bolo 90 000 fanúšikov. Želám vám, aby sa vám darilo,“ povedal Greguš, ktorého doplnil Richtárik: „Na Slovensku nemôžeme mať na zápase ženskej ligy toľko ľudí, lebo nemáme taký veľký štadión (úsmev). Nech sa vám darí, lebo na prvom mieste môže byť iba jeden a aj na poslednom...“

Potom zástupcom klubov predstavila koordinátorka ženského futbalu SFZ Lucia Haršanyová novinky, na ktoré na môžu pred štartom súťaže tešiť.  

„Najväčšou novinkou je, že sme prvý raz získali pre ženskú ligu partnera – spoločnosť DEMI šport. Myslím si, že tým dostane súťaž aj svoju tvár, čo môže pomôcť v ďalšom napredovaní a propagácii ženského futbalu. Kluby sa môžu tešiť na novú trofej, budú oficiálne zápasové lopty, dostanú materiálne balíčky. U partnera DEMI šport získavajú počas celej sezóny 35-percentnú zľavu na nákupy. K tomu kluby dostanú pitný režim od Oxyworld a majster získa odmenu päťtisíc eur i putovný pohár,“ priblížila Haršanyová. Okrem toho kluby dostanú desať kusov lôpt, rozlišovacie dresy, fľaše na pitie, plnú lekárničku, stojan na lopty, predsezónnu brožúru a reklamný banner.

Pomôcť k tomu, aby liga dostala svoju tvár, má aj nové logo. „Naši grafici sú kreatívni a urobili množstvo návrhov, mali sme z čoho vyberať. Keďže naša súťaž je celoslovenská, tak aj farby loga sú biela, modrá a červená, čiže národné farby,“ vravel zástupca spoločnosti DEMI šport Marek Beseda a ozrejmil dôvody, prečo sa rozhodli vstúpiť do I. ligy žien ako partner. „Už niekoľko rokov podporujeme projekty SFZ či Nadáciu SFZ. Máme preto k ženskému futbalu blízky vzťah. Očakávame vzájomnú podporu a propagáciu, čo v konečnom dôsledku pomôže rozvoju ženského futbalu a aj našej firmy,“ konštatoval Beseda.

(Zdroj: SFZ, Autor: ROMAN FERSTL)

Titul bude obhajovať Spartak Myjava. „V prvom rade želáme hráčkam Myjavy veľa šťastia v Lige majstrov, nech dobre reprezentujú slovenský futbal. Hovorí sa, že je titul ťažšie obhájiť ako získať prvý raz. Uvidíme, ako sa s tým Myjava popasuje a ako sa posilnili aj ostatné kluby. Určite si brúsia zuby na majstra aj iné kluby. Nedovolím si teda povedať, kto získa titul,“ vyhlásila niekdajšia reprezentantka Slovenska Haršanyová a na záver tímom zopakovala systém súťaže: „Zostáva nezmenený, keďže bola od klubov dobrá odozva. V základnej časti sa bude hrať dvojkolovo. Potom sa tabuľka rozdelí na dve časti po päť tímov. Prvá polovica bude hrať skupinu o titul, kde sa rozhodne o majstrovi Slovenska. Druhá polovica bude v skupine o udržanie sa, kde posledný tím zostúpi do druhej ligy. Nadstavba sa bude hrať tiež dvojkolovo.“

Seminár trénerov družstiev najvyššej súťaže žien s reprezentačným koučom Petrom Kopúňom.
Seminár trénerov družstiev najvyššej súťaže žien s reprezentačným koučom Petrom Kopúňom. (Zdroj: SFZ, Autor: SFZ)

PROGRAM 1. KOLA

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu: