DEMIŠPORT LIGA

DEMIŠPORT LIGA – 8. kolo: Dominancia Myjavy aj tesné víťazstvo Ružomberka

Futbalistky MFK Ružomberok po víťaznom zápase.
Futbalistky MFK Ružomberok po víťaznom zápase. (Autor: Futbalistky MFK Ružomberok / Facebook)
26. máj 2024 o 23:05

BRATISLAVA (SFZ) – Sumár výsledkov Demišport ligy

Najvyššia domáca súťaž žien pokračovala zápasmi 8. kola. Vedúce Myjavčanky potvrdili svoju dominanciu v skupine o titul, keď doma rozdrvili MFK Dukla Banská Bystrica 9:0. V prvom polčase sa presadili Kucharčíková a Vredíková, v druhom polčase k nim pridali ďalšie góly Kramlíková a Ordzovenská, ktoré uzavreli vysoké víťazstvo.

MFK Ružomberok si doma zabezpečil tesné víťazstvo 1:0 proti ŠK Slovan Bratislava futbal. O jediný gól zápasu sa postarala Maslová už v 10. minúte, čím Ružomberok posilnil svoju pozíciu na druhom mieste tabuľky.

V skupine o udržanie si FC Tatran Prešov zabezpečil vysoké víťazstvo 6:1 nad MŠK Žilina. Tatran dominoval už v prvom polčase, keď skórovali Jusková, Macková a dvakrát Vašáková. V druhom polčase pridali ďalšie góly Rumančíková a Kundravá.

AS Trenčín prehral doma s FC Petržalka 2:3. Skóre otvorila domáca Masárová, no Pavlíková vyrovnala ešte v prvom polčase. V druhom polčase sa Petržalka dostala do vedenia gólmi Šoltysovej a Zuzkacovej a gól Strakovej už Trenčankám nepomohol.

VÝSLEDKY:

Skupina o titul 8. kolo

Spartak Myjava – MFK Dukla Banská Bystrica 9:0 (2:0)
Góly: 2. Kucharčíková, 19., 59. Vredíková, 53., 84., 89. Kramlíková, 63., 74., 75. Ordzovenská

MFK Ružomberok – ŠK Slovan Bratislava futbal 1:0 (1:0)
Gól: 10. Maslová

Skupina o udržanie 8. kolo:

FC Tatran Prešov – MŠK Žilina 6:1 (4:0)
Góly: 16. Jusková, 18. Macková, 41., 43. Vašáková, 70. Rumančíková, 90. Kundravá – 60. Skvortsová

AS Trenčín – FC Petržalka 2:3 (1:1)
Góly: 13. Masárová, 54. Straková – 28. Pavlíková, 47. Šoltysová, 77. Zuzkacová