Okolo Beneluxu 2021

Okolo Beneluxu (Benelux Tour) sú cyklistické preteky, ktoré sú zaradené do najvyššej kategórie UCI World Tour. V roku 2021 sa konajú v dňoch od 30. augusta do 5. septembra.

V minulosti boli známe pod názvami BinckBank Tour či Eneco Tour. Na podujatí štartuje aj Peter Sagan. Dopĺňajú ho ďalší dvaja slovenskí cyklisti - Juraj Sagan a Erik Baška.

Preteky by mu mali vyhovovať. Na programe sú tri rovinaté a tri kopcovité etapy, ktoré dopĺňa časovka. Na Okolo Beneluxu 2021 štartuje aj Saganov rival Caleb Ewan.

Peter Sagan.
05.09.202115
Sagan bol nebezpečný, otestoval si nohy pred šampionátmiV poslednej etape obsadil Peter Sagan desiate miesto.
Matej Mohorič.
05.09.20211
Mohorič vyhral poslednú etapu Okolo Beneluxu, Sagan skončil v top 10Celkovo vyhral Colbrelli.
05.09.20211
Sonny Colbrelli.
04.09.202113
Preteky Okolo Beneluxu majú nového lídra, Sagan medzi najlepšími chýbalColbrelli vyhral v etape a je aj novým celkovým lídrom.
Caleb Ewan vyhral 5. etapu na Okolo Beneluxu 2021.
03.09.202114
Sagan mal výbornú pozíciu, tešil sa však jeho kat z Tour Víťazom 5. etapy Okolo Beneluxu sa stal Caleb Ewan.
Slovenský cyklista Peter Sagan.
02.09.20216
Sagan sa vyhýbal jazdcovi, ktorý nešprintoval. Pódium mu ušloStefan Bissegger zostáva lídrom pretekov.
02.09.20216
Wilco Kelderman.
02.09.2021
Utrpel zlomeniny panvy a rebier. Saganov kolega odstúpil z Okolo Beneluxu
02.09.2021
01.09.20219
Sagan predviedol kvalitný šprint, pelotón však podcenil silu únikuStefan Bissegger zostáva lídrom pretekov.
01.09.20219
Švajčiarsky cyklista Stefan Bissegger.
31.08.20215
Časovku vyhral švajčiarsky favorit, Sagan stratil viac ako minútuStefan Bissegger predviedol suverénny výkon.
31.08.20215
Peter Sagan na pretekoch Okolo Beneluxu 2021.
Miroslav Kováčik30.08.20215
Saganove zranenia nie sú vážne. Je to súčasť pretekania, hovoríSlovenský cyklista sa nevyhol pádu.
30.08.202110
Sagan pri návrate spadol, do cieľa prišiel s roztrhnutým dresomZvíťazil belgický šprintér Tim Merlier.