+ 8:17 min.

-

Erik Baška

nedokončil

GERAARDSBERGEN. Víťazom 17. ročníka cyklistických pretekov Okolo Beneluxu sa stal Talian Sonny Colbrelli z tímu Team Bahrain Victorious

Záverečnú 7. etapu, ktorá viedla z Namuru do Geraardsbergenu a merala 177,9 km, zvládol najlepšie jeho slovinský kolega Matej Mohorič, ktorý úspešne unikol prenasledovateľom. Colbrelli prišiel do cieľa na druhom mieste.

Najlepší zo Slovákov Peter Sagan z Bora–hansgrohe skončil v nedeľu desiaty s 24-sekundovým odstupom na víťaza, v konečnom poradí mu patrí 42. miesto.

"Dnes som bol najsilnejší asi ja, včera Sonny. Spolu tvoríme dobrú jednotku. Chceli sme naše karty rozohrať nezvyčajne a dres udržať ofenzívnym spôsobom. Plán sme perfektne naplnili a môžeme byť iba šťastní," povedal v cieli Mohorič.

Colbrelli prišiel do cieľa na druhom mieste. Najlepší zo Slovákov Peter Sagan z Bora–hansgrohe skončil v nedeľu desiaty s 24-sekundovým odstupom na víťaza.

Vo Flámsku sa v nedeľu prebojovala do čela jedenástka jazdov. Počet a zloženie skupiny v úniku však miešali mierne stúpania.

Päťdesiat kilometrov pred cieľom sa na špici pohybovalo s dvadsaťsekundovým náskokom kvarteto v zložení Mohorič, Kasper Asgreen (Deceuninck–Quick-Step), Brandon McNulty (Team UAE Emirates) a Victor Campenaerts (Team Qhubeka ASSOS).

V stúpaní na Muur van Geraardsbergen si pelotón poradil s únikom a vpredu bojoval iba s minimálnym náskokom osamotený Mohorič.

Slovinec zo všetkých síl unikal prenasledovateľom, medzi ktorými nechýbal ani Sagan, aj na Bosbergu, odrazil všetky útoky a náskok si udržal až do cieľa.

+ 38:29 min.

Domov»Cyklistika»Mohorič vyhral poslednú etapu Okolo Beneluxu, Sagan skončil v top 10