Žofčák opäť ukázal svoju genialitu. Najprv asistoval, potom trafil šibenicu

Michalovčania v súboji s Trnavou zmazali dvojgólové manko a neboli ďaleko ani od víťazstva. (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|28. jún 2020 o 10:25

V michalovskej bráne zažil ligový debut Ukrajinec Dehtiar.

3. kolo nadstavby Fortuna ligy: Michalovce - Trnava 2:2: fotogaléria

28.6.2020

MICHALOVCE. Zle-nedobre to vyzeralo s michalovskými futbalistami po úvodnom dejstve sobotňajšieho duelu 3. kola prvoligovej nadstavby v skupine o titul.

S trnavským Spartakom prehrávali po prehajdákanej prvej polovici zápasu už 0:2 a všetko nasvedčovalo tomu, že ich domáca séria bez prehry skončí na čísle šesť.

Zo šatní však žlto-modrí vybehli ako vymenení a už po ôsmich minútach bolo vyrovnané.

Tréner Jozef Majoroš mal šťastnú ruku pri striedaní, pretože Igor Žofčák aj Dimitrios Popovits hru domácich výrazne oživili.

Kým v prvom polčase si hráči MFK Zemplín nevypracovali ani jednu vážnejšiu príležitosť, po prestávke mali hneď šesť tutoviek.

Keďže využili iba dve, zaknihovali druhú remízu na vlastnom trávniku za sebou.

Radí ho medzi svoje najkrajšie

Najväčšiu zásluhu na druhopolčasovom zmŕtvychvstaní východniarov mal nestarnúci Igor Žofčák.

Skvelý tvorca hry ani vo svojich 37 rokoch nič zo svojho futbalového majstrovstva nestratil a do vrecka strčí aj oveľa mladších hráčov.

Rodák z dedinky Bracovce bol pri všetkých nebezpečných ofenzívnych akciách Michaloviec po prestávke.

Najprv síce zlyhal s stopercentnej šanci v 48. minúte, keď z päťky minul bránu, ale potom to už naplno rozbalil.

O tri minúty „načapoval“ na kontaktný gól Dimitriosovi Konstantinidisovi, vzápätí z priameho kopu trafil nechytateľne do šibenice.

Neskôr mal hlavné slovo aj pri dvoch tutovkách Milana Kvoceru a v nadstavenom čase aj centroval z rohu na hlavu Kyriakosa Savvidisa, ktorý z piatich krokov trestuhodne minul bránu.

„Tréner ma na ihrisko posielal s tým, aby som našej hre dal hlavne nejakú myšlienku a prihrávku. Samozrejme, aby som sa pokúsil dať aj nejaký gól,“ uviedol Žofčák, ktorý Majorošove pokyny do bodky naplnil.

Výstavným kúskom z 25 metrov načal piatu desiatku gólov v našej najvyššej súťaži.

V tejto sezóne už jeden dal, takisto z priameho kopu, ale do siete Senice. A tiež ukážkový...

Domov»Sportnet na východe»Žofčák opäť ukázal svoju genialitu. Najprv asistoval, potom trafil šibenicu