6.

Alex Vinatzer

Taliansko

+0,85 s

PALISADES TAHOE. Rakúsky lyžiar Manuel Feller triumfoval v nedeľnom slalome Svetového pohára v Palisades Tahoe.

V americkom stredisku predstihol o 28 stotín Clementa Noela z Francúzska a zvýšil svoj náskok na čele hodnotenia disciplíny. Tretí skončil Linus Strasser z Nemecka (+0,38).

Feller dosiahol svoje šieste víťazstvo v pretekoch Svetového pohára v kariére, štvrté v prebiehajúcej sezóne. Všetky zaznamenal v slalome.

"Boli to pre mňa jedny z najťažších pretekov a som hrdý na to, ako som zvládol druhé kolo.

Dôležité pre mňa bolo striasť zo seba nervozitu," povedal v prvej reakcii Rakúšan, ktorý má tri slalomy pred koncom sezóny na čele disciplíny náskok 204 bodov pred Strasserom.

Na prvenstvo zaútočil Feller z tretej priečky po prvom kole, po ktorom strácal na lídra Strassera 46 stotín sekundy.

V druhom však išiel na hranici rizika a na konkurentov získal najmä v spodnej pasáži trate.

Spravil tak výrazný krok k zisku malého glóbusu. Druhé miesto z prvého kola si udržal Noel, Strasser spadol na tretiu priečku.

Slovensko nemalo v nedeľnej súťaži zastúpenie.

Veľký glóbus za celkové prvenstvo vo Svetovom pohári si triumfom v sobotnom obrovskom slalome v predstihu zabezpečil Švajčiar Marco Odermatt a obháji tak prvenstvo z minulej sezóny.