Petra Vlhová počas slalomu vo fínskom Levi. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|20. nov 2023 o 13:40 (aktualizované 24. nov 2023 o 22:15)

Pozrite si program podujatia v americkom stredisku Killington. Kedy sa predstaví Petra Vlhová?

KILLINGTON. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa po tom, čo vynechala podujatie pod Matterhornom, opäť predstaví v americkom stredisku Killington.

Uplynulý víkend mali lyžiarky absolvovať dva atraktívne zjazdy so štartom vo švajčiarskom Zermatte a cieľom v talianskej Cervinii. Proti však bolo počasie a súťažne sa neštartovalo ani raz.

Vlhová zostala trénovať za polárnym kruhom. Vo fínskom Levi vyhrala sobotňajší slalom a v nedeľu smolne vypadla, keď atakovala ďalší triumf.

Vo Fínsku využila výborné podmienky na tréning aj po podujatí Svetového pohára. „Potom sa presunieme na Slovensko a odtiaľ do zámoria,“ načrtol plány Vlhovej tréner Mauro Pini ešte po pretekoch v Levi.

V Killingtone je v sobotu 25. novembra na programe obrovský slalom (1. kolo o 16:00, 2. kolo o 19:00) a v nedeľu 26. novembra sa ide slalom (1. kolo o 16:00, 2. kolo o 19:00).

Petra Vlhová v Killingtone 2023

Obrovský slalom: 1. kolo o 16:00, 2. kolo o 19:00

Slalom: 1. kolo o 16:00, 2. kolo o 19:00

/preteky vysielajú stanice JOJ Šport, ČT Sport, Eurosport 1 a ORF 1/

Preteky vysielajú stanice JOJ Šport, ČT Sport, Eurosport 1 a ORF 1. Pozrite si aj kompletný TV program zjazdového lyžovania.

Vlhová je po troch odjazdených pretekoch na druhom mieste celkového poradia so ziskom 160 bodov. O 30 bodov viac získala Mikaela Shiffrinová, ktorá bude chcieť v Killingtone využiť domáce prostredie.

Vlani sa jej doma nedarilo, v obrovskom slalome skončila až na 13. mieste, v slalom bola piata. Vlhová vtedy obsadila v oboch disciplínach 4. priečku.

Pozrite si program podujatia Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní žien v americkom Killingtone.

TV program: Svetový pohár v Killingtone 2023
Nasledujúce 3 týždne nie je plánovaný žiaden priamy prenos.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Vlhová sa predstaví v americkom Killingtone. Kedy ide slalom a obrovský slalom?