Slovensko

nedokončila 1. kolo

Sophia Polák

Slovensko

JASNÁ. Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová suverénne zvíťazila v nedeľnom slalome v rámci Svetového pohára v Jasnej.

Shiffrinová tak uspela aj v treťom slalome v slovenskom stredisku, v ktorom sa tešila už aj v rokoch 2016 a 2021. Dosiahla aj jubilejné 150. pódium v kariére.

Američanka triumfovala pred Chorvátkou Zrinkou Ljutičovou (+ 0,14 s) a Švédkou Annou Swennovou Larssonovou (+ 0,81 s).

Domáci slalom už neabsolvovala Petra Vlhová. Slovenská lyžiarka sa zranila v sobotnom obrovskom slalome, keď v úvodnej časti škaredo spadla. Odviezť ju museli na saniach a sezóna sa pre ňu predčasne skončila.

Shiffrinová svojím 58. triumfom v slalome potvrdila pozíciu líderky celkového poradia Svetového pohára i priebežnej klasifikácie disciplíny.

"Ďakujem divákom, že tu zostali aj keď Petra nemohla ísť na trať, dodávali mi energiu. Gratulujem Zrinke, išla skvele a musela som ísť na maximum," uviedla 28-ročná Američanka v cieli.

Fotogaléria zo slalomu v Jasnej 2024

Chorvátska tínedžerka si vybojovala svoje druhé pódiové umiestnenie v kariére, vlani v januári bola tretia v slalome v Špindlerovom Mlyne.

V hodnotení slalomu má Shiffrinová 630 bodov a 125-bodový náskok pred stále druhou Vlhovou. V celkovom poradí má na konte 1209 bodov, druhá Vlhová má 802 bodov.

Pri jej neúčasti malo Slovensko dvojnásobné zastúpenie. Ella Hrbáňová a Sophia Polák však vypadli po chybe v 1. kole.