Zemplínčania nedovolili Zlatým Moravciam ani gól

Sportnet|1. dec 2018 o 16:12

Pripísali si tretie víťazstvo z ostatných štyroch duelov.

Michalovce - Zlaté Moravce 3:0: fotogaléria

1.12.2018

MICHALOVCE. Futbalisti Zlatých Moraviec nestačili na Michalovce, prehrali 0:3 na ich ihrisku v sobotňajšom zápase 17. kola Fortuna ligy 2018/2019.

Michalovce si pripísali tretie víťazstvo z ostatných štyroch duelov a po zlom začiatku sa stali kandidátom na umiestnenie v elitnej "šestke".

Priebeh stretnutia

V chladnom počasí sa hral priemerný futbal.

V 7. minúte musel byť vystriedaný hlavný rozhodca Kružliak, ktorého nahradil Marhefka.

Michalovčania si dlho nevedeli poradiť so súperovou defenzívou. Centre do pokutového územia nenachádzali svojich adresátov.

Všetko podstatné sa udialo až v nastavenom čase, kedy na center Diarru najvyššie vyskočil Vojtko a hlavou strelil svoj premiérový gól v najvyššej súťaži.

V druhom polčase už diváci videli viac vzruchu. Michalovské vedenie mohol poistiť Turik, ktorý v pokutovom území mieril nad.

V 56. minúte opečiatkoval Danko brvno.

Ďalší dôležitý moment zápasu sa odohral po hodine hry, kedy Práznovský zahral v pokutovom území rukou a hlavný rozhodca nariadil pokutový kop.

Ten s prehľadom premenil Peter Kolesár.

Hostia mohli odpovedať v 61. minúte Brašeňom, jeho strelu obrana zrazila na rohový kop.

Definitívnu bodku dal v 83. minúte Nawotka, ktorý po rýchlej konte strelil tretí gól.

Hlasy trénerov

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: "Do zápasu sme chceli vstúpiť aktívne, no to sa nám celkom neporadilo. Prvých 30 minút bolo z našej strany rozháraných. Neboli sme aktívni, mali sme ľahké straty lôpt. V tomto chladnom počasí je každý zápas náročný, za víťazstvo chlapcom ďakujem."

Branislav Mráz, tréner ViOn-u: "Gratulujem domácim k víťazstvu. Z našej strany to bolo na úspech málo. Dôležitý moment sa odohral v nadstavenom čase, keď sme inkasovali, keď sme neustrážili súperovho hráča. Do druhého dejstva sme išli s tým, že rýchlo vyrovnáme, čo sa nám však nepodarilo."

Štatistika

Futbalová Fortuna liga 2018/2019 - 17. kolo - sobota:

MFK Zemplín Michalovce - FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble 3:0 (1:0)

Góly: 45.Vojtko, 59. P. Kolesár, 84. Nawotka, ŽK: 80. Sulley - 55. Richtárech, 86. Práznovský, rozhodovali: I. Kružliak - Borsányi, Čajka, 783 divákov

Zostavy:

Michalovce: Kira - Rota (87. M. Kolesár), Carrillo, Beskorovajnyj, Vojtko - Turík, Ch. Diarra (80. Grič), S. Danko, P. Kolesár - Nawotka - Vaščák (72. Sulley)

Zlaté Moravce-Vráble: M. Krnáč - Čögley, Práznovský, Karlík, M. Chren - Richtárech (62. Casado), B. Ľupták - Dimitrijevič, Ewerton, Brašeň - J. Švec (46. Ľ: Urgela)

Tabuľka

Tabuľka najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Fortuna ligy 2018/2019 po sobotňajších stretnutiach 17. kola:

1. ŠK Slovan Bratislava 17 13 4 0 42:15 43

2. FC DAC 1904 Dunajská Streda 17 10 5 2 37:22 35

3. MŠK Žilina 17 10 4 3 31:16 34

4. ŠKF iClinic Sereď 17 7 4 6 22:25 25

5. MFK Ružomberok 16 6 6 4 25:18 24

6. FC Nitra 17 6 3 8 23:25 21

7. MFK Zemplín Michalovce 17 6 3 8 23:31 21

8. FC Spartak Trnava 16 5 3 8 19:17 18