Sobota, 17. apríla, 2021Meniny má Rudolf, Rudolfa

Zápas Rumunsko - Slovensko otvoria Copil s Gombosom

Za Slovensko v Rumunsku nastúpi ako prvý Norbert Gombos. (Autor: Ilustračné - TASR)
TASR|16. júl 2015 o 11:29

Slovensko a Rumunsko odohrajú v daviscupovej histórii druhý vzájomný zápas. V prvom v septembri 2002 v baráži o účasť vo svetovej skupine v Prešove zvíťazili Rumuni 4:1.

Žreb stretnutia 2. kola I. skupiny euro-africkej zóny Davisovho pohára:

Rumunsko - Slovensko

Piatok 12.00 SEČ:

Marius Copil - Norbert Gombos

Adrian Ungur - Martin Kližan

Sobota 14.00 SEČ:

Horia Tecau, Florin Mergea - Andrej Martin, Igor Zelenay

Nedeľa 12.00 SEČ:

Marius Copil - Martin Kližan

Adrian Ungur - Norbert Gombos

BRATISLAVA. Rumunská tenisová jednotka Marius Copil a slovenská dvojka Norbert Gombos nastúpia v piatok o 12.00 SEČ proti sebe v úvodnej dvojhre stretnutia 2. kola 1. skupiny euró-africkej zóny Davisovho pohára.

V druhom singli si na antuke v Konstanci zmerajú sily Adrian Ungur a líder slovenského tímu Martin Kližan. Rozhodol o tom štvrtkový žreb v hoteli Vega v čiernomorskom stredisku.

"Nie je podstatné, kto nastúpi ako prvý. Ale Martin Kližan si želal hrať ako druhý, takže to vyšlo. Všetko to však budú veľmi ťažké zápasy, pretože hlásia veľké teplo," povedal pre TASR kapitán tímu Miloslav Mečíř.

Martin nahradil Kovalíka

Do sobotňajšej štvorhry so začiatkom o 14.00 nominoval rumunský kapitán Andrei Pavel čerstvého wimledonského šampióna Horiu Tecaua a Florina Mergeu. Miloslav Mečíř predbežne nahlásil pár Igor Zelenay a Andrej Martin, ktorý nahradil vo výbere pôvodne nominovaného Jozefa Kovalíka.

Nedeľňajší program otvorí v tenisovom klube IDU na pravé poludnie duel tímových jednotiek Copila a Kližana. V záverečnej dvojhre by sa mali na dvorci objaviť Ungur s Gombosom.

"Noro Gombos sa v prvých dňoch po príchode do Konstanci trochu trápil a hľadal. Teraz je to už lepšie, chytá tempo. Dôležité je, aby chytil začiatok zápasu a neprepadol. Je to však srdciar, ktorý sa v Davis Cupe dokáže vždy vyhecovať k výborným výkonom. To isté platí aj o Kližanovi," uviedol Mečíř.

"Pokiaľ ide o zmenu v nominácii, v prospech Andreja Martina rozhodla aktuálna forma i to, že s Igorom Zelenayom už spolu v Davis Cupe odohrali kvalitnú štvorhru," dodal.

Druhý vzájomný zápas

Víťaz súboja postúpi do septembrovej baráže o svetovú skupinu. Hlavným rozhodcom bude Španiel Poncho Ayala, v úlohe empajrového sa predstaví jeho krajan Nacho Forcadell.

Hrá sa s loptičkami značky Dunlop Fort Clay Court.

V daviscupovej histórii pôjde o druhý vzájomný zápas. V prvom v septembri 2002 v baráži o účasť vo svetovej skupine v Prešove zvíťazili Rumuni 4:1.

Ústrednou postavou hostí bol vtedy Pavel. Vyhral obe dvojhry a uspel aj vo štvorhre po boku Gabriela Trifua.

Slováci začiatkom marca deklasovali v 1. kole euro-africkej zóny v bratislavskom NTC Slovinsko 5:0. Rumuni si v Sibiu rovnakým výsledkom poradili s Izraelom.

Súvisiace články