Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Všetci Michalovčania sú negatívni, do kádra pribudli štyri nové tváre

Zo Zenitu Petrohrad prichádza do Michaloviec Sergej Ivanov (vpravo), známy aj z pôsobenia v Košiciach. (Autor: 2.fc-zenit.ru)
Róbert Andrejov|Publikované 20. aug 2020 o 14:34

S posilňovaním ešte nekončia, prísť majú ešte ďalší traja hráči.

MICHALOVCE. Prvoligoví futbalisti Michaloviec si vo štvrtok predpoludním vydýchli.

Všetkých 29 testovaných osôb (hráči a realizačný tím) malo negatívne výsledky na koronavírus.

Všetky mužstvá našej najvyššej futbalovej súťaže museli v tomto týždni podstúpiť testy na ochorenie Covid-19, pretože v tábore bratislavského Slovana sa po víkendovom dueli v Zlatých Moravciach našiel jeden nakazený hráč.

„Sme veľmi radi, že nikto z nás nemal pozitívny výsledok na koronavírus. Je to pre nás dobrá správa, aspoň môžeme naďalej pokračovať v tréningovom procese,“ povedal tréner MFK Zemplín Jozef Majoroš.

Čakajú na výsledky Zlatých Moraviec

Žlto-modrí budú v najbližších hodinách netrpezlivo čakať aj na informácie z testovania v tíme Zlatých Moraviec, s ktorým sa majú stretnúť v najbližšom kole.

Členovia FC ViOn podstúpili testy vo štvrtok ako poslední, pretože po sobotňajšom zápase putovali do karantény.

Už teraz je isté, že v sobotu sa pri Laborci hrať nebude.

„Ak sa ani v Zlatých Moravciach nevyskytne žiadny pozitívny výsledok, tak domáce stretnutie s týmto súperom by sme mali dohrávať v utorok 25. augusta o 19. hodine,“ uviedol Majoroš.

Jeho zverenci mali počas tohto týždňa nastúpiť až na dva duely, napokon neabsolvujú ani jeden.

Na neurčito bol odložený aj ich zápas Slovnaft Cupu na trávniku Kalše.

„Musíme sa prispôsobiť situácii, nezostáva nám nič iné, iba daný stav rešpektovať.“

Ivanova už viedol v Košiciach

Presun zápasov im určite padol vhod, pretože iba pred pár dňami pricestovali na Slovensko noví hráči, ktorí museli ísť do povinnej karantény.

Už týždeň s Michalovcami trénuje chorvátsky brankár Markovič, ktorého prestup je už dotiahnutý aj administratívne.

„Vo štvrtok bol otestovaný Cyperčan Špoljarič, v piatok to isté čaká Rusa Ivanova a potom aj Ukrajinca Kurtiaka. Keď budú negatívni, môžu sa zapojiť do tréningového procesu,“ konštatoval Majoroš.

Špoljarič a Ivanov prichádzajú do metropoly Zemplína na ročné hosťovanie, Kurtiak zatiaľ na skúšku.

Ako by novicov charakterizoval lodivod východniarov?

„Brankársky post sme potrebovali doplniť o gólmana, ktorý už má niečo odchytané, a Markovič toto kritérium spĺňa. Špoljarič hráva na poste defenzívneho záložníka, je to konštruktívny a súbojový hráč s dobrou rozohrávkou, takže do nášho štýlu futbalu by mohol zapasovať. Ofenzívneho stredopoliara Ivanova poznám osobne, keďže som ho pred štyrmi rokmi viedol v Košiciach. Teraz je starší a skúsenejší, dúfam, že bude podávať také výkony ako predtým. Na Kurtiaka sme dostali typ, chceme ho vyskúšať. Potrebujeme zdvojiť post pravého obrancu, kde máme iba Kolesára.“

Podľa Majoroša by do kádra mali čoskoro pribudnúť aj ďalšie posily.

„Musíme ho ešte doplniť, plánujeme priniesť troch hráčov. Máme niečo vytypované, oslovili sme viacerých a čakáme na ich reakciu.“

Kto sú nové tváre v MFK Zemplín?

Najnovšie prírastky v michalovskom košiari majú spoločné to, že všetci reprezentovali svoje krajiny v mládežníckych kategóriách.

Brankár Matej Markovič (narodený 22. júla 1996 v Záhrebe, výška 192 cm) síce pochádza z Chorvátska, ale obliekal si národný dres Bosny a Hercegoviny, keďže má aj ich občianstvo. Za sebou má pôsobenia v NK Rudeš, HAŠK Záhreb, Čeliku Zenica, FK Krupa a uplynulý ročník strávil v FK Sarajevo.

Stredný záložník Sergej Ivanov (7. januára 1997 v Petrohrade, 171 cm) je odchovancom slávneho Zenitu a ich kmeňovým hráčom je až doteraz. V predošlých rokoch hrával prevažne za rezervný tím, v sezóne 2016/17 bol na hosťovaní vo VSS Košice a v úvode tohto roka v PFK Kridla Sovietov Samara.

Defenzívny stredopoliar Danilo Špoljarič (14. júla 1999 v Limassole, 175 cm) futbalovo vyrastal v Apollone Limassol a počas vlaňajšej sezóny hrával za Enosis Neon Paralimni.

Posledným do partie je pravý obranca Bohdan Kurtiak (11. marca 2000 v Sambire, 175 cm), odchovanec FC Karpaty Ľvov. Z tohto klubu na Zemplín aj prišiel, zatiaľ však iba na skúšku.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články