Víťazom šachového turnaja je Maník

Účastníci šachového turnaja. (Autor: jp)
Sportnet|Publikované 23. aug 2016 o 22:00

Za ním len vinou horšieho pomocného hodnotenia skončil Zambor.

HUMENNÉ. V šachovej kaviarni Check#Mate zasadlo k šachovniciam 65 hráčov, na hru ktorých dohliadalo zo stien šestnásť šachových majstrov sveta. V turnaji, ktorý sa hral tempom 2 x 20 min + 5 sek/ťah, súťažili hráči zo 16 šachových klubov.

Po siedmich súťažných kolách zvíťazil podľa očakávania prvý nasadený hráč turnaja GM Mikuláš Maník vďaka zisku 6 bodov. Striebornú priečku s rovnakým bodovým ziskom, avšak horším pomocným hodnotením obsadil FM Norbert Zambor. Pomocné hodnotenia určovali poradie od tretieho po šieste miesto, keďže hráči dosiahli zhodne 5,5 boda. Bronzový skončil Kosmas Bekiaris ml. z Bardejova. Štvrté miesto vybojoval talentovaný Sabinovčan Patrik Kravec. Ako piaty si ocenenie prebral Jozef Feník ml. (MŠK Vranov nad Topľou). Dominik Nandráži (PŠK Dason Prešov) sa tešil z tiež oceňovaného šiesteho miesta.

Sme veľmi radi, že hojne zastúpená bola i mládež – hráči do 15 rokov. Spomedzi nich si prvenstvo vybojoval Michalovčan Tomáš Ondo. Najlepšie umiestneným hráčom domáceho klubu sa stal Radoslav Pčola (5 bodov). Najlepšou hráčkou turnaja bola Anna Dyľová z klubu ŠK Stropkov + Svidník. Ocenenou žiačkou bola hráčka domáceho klubu Stela Simonová. Cenu v kategórii do 1600 Elo si prevzal Ján Krasnaj (ŠK Soľ).