Inkriminovaný moment v zápase TJ Sokol Zubrohlava - ŠK Tvrdošín.
Inkriminovaný moment v zápase TJ Sokol Zubrohlava - ŠK Tvrdošín. (Autor: Futbalnet)
Ivan Mriška|31. okt 2023 o 13:40

Zubrohlava zdolala doma Tvrdošín 2:1.

ZUBROHLAVA. Emócie, tvrdé súboje i kontroverzná situácia. Oravské derby v štvrtej lige medzi Zubrohlavou a Tvrdošínom vyvolalo vášne.

Posledné dva zápasy ešte v piatej lige vyhrala Zubrohlava. Doma zdolala svojho rivala 1:0 a vonku 2:1.

Tvrdošín chcel túto sériu prerušiť. Do vedenia však išli domáci, keď sa už v 7. minúte presadil presnou ľavačkou Patrik Jagnešák.

V 32. minúte to bolo 2:0, z penalty zvyšoval Martin Bednár.

V 69. minúte sa hosťom podarilo stav skorigovať, presadil sa David Dunisijevič. Čisté svedomie nemal domáci gólman Dávid Hellebrandt – 2:1.

Machunka: Je to výsmech

Po tomto momente sa začali diať veci. V 85. minúte sa na domácu bránu rútil Japonec Ryoudai Ishimaru, no zastavil ho domáci brankár. Podľa záznamu to vyzerá, že ho kopol do hlavy.

Hlavný rozhodca Ľubomír Belko sa však rozhodol inak a po dohode s postranným odpískal faul útočiaceho hráča.

„Toto je výsmech. Bol to zákrok na kriminál, no rozhodca odpíska faul na brankára? To je choré!“ Sportnet kontaktoval nahnevaný prezident ŠK Tvrdošín Peter Machunka.

„Situácia bola zrejme vonku, preto sa o penaltu nejednalo. No červená pre brankára bola jasná,“ dodal.

Ishimaru po tvrdom strete striedal. Podľa vyjadrení šéfa Tvrdošína utrpel slabší otras mozgu a má podliatinu na oku.

„Napínavé derby, množstvo ľudí. Mrzí ma, že to dopadlo takto. Je to smutné,“ povzdychol si Machunka.

Trabalík: Takto sa to nerieši

Tréner domácich si je istý, že o penaltu sa nejednalo. K stretu podľa neho došlo mimo pokutového územia.

Pri spornej situácii bolo podľa neho náročné posúdiť, kto, koho fauloval.

„Arbiter spravil chybu na jednej aj druhej strane. Takýmto spôsobom by som to však neriešil. Rozhodol sa ako sa rozhodol, to je futbal. Čo odpískal, to už nikto nezmení,“ pre Sportnet povedal tréner Zubrohlavy Ivan Trabalík.