Šport gentlemanov? O'Sullivan trafil súpera ramenom, lietali aj facky

Ronnie O'Sullivan.
Ronnie O'Sullivan. (Autor: Twitter BBC Sport)
Jerguš Radačovský|8. jan 2021 o 10:25

Viacerí hráči nezvládli situáciu na stole.

VIDEO: Počkajte, kým sa príspevok načíta

BRATISLAVA. Neúspech zvykne vyvolať u športovcov rôzne reakcie. Jednou z častých emócií je hnev.

Výnimkou nie je ani snooker, ktorý sa pritom považuje za šport gentlemanov. Napriek tomu občas nastanú chvíle, ktoré tomu príliš nenasvedčujú.

Portál World Snooker Tour zverejnil na sociálnej sieti zostrih kontroverzných momentov, ktoré zachytávajú nezvyčajné správanie hráčov.

Do sporov so súpermi sa viackrát dostal aj fenomenálny Ronnie O'Sullivan. Pri prechádzaní okolo Aliho Cartera sa neuhol a ramenom doňho narazil.

Rovnako sa pustil do slovnej výmeny s aktuálnou svetovou desiatkou Markom Allenom, ktorý sa tiež viackrát zapojil do konfliktov.

Viacerí hráči po nevydarenom strku nahnevane mávali tágom či búchali päsťou do stola. Niekedy musel zasahovať rozhodca.

V zostrihu sa viackrát nachádza aj svetová osmička Stephen Maguire. Šesťnásobný finalista svetového šampionátu Jimmy White dokonca odhodil hrabličky na zem.

Bývalý najlepší hráč sveta Ding Junghui po nevydarenom snookri posunul hnev na inú úroveň a namiesto ruky búchal o stôl hlavou.

Vrcholom bolo správanie bývalej štvorky rebríčka Tonyho Draga, ktorý sa začal silno fackovať.

"Tony Drago sa hneval, aj keď mal dobrú náladu," napísal jeden z komentujúcich.

Vo videu sa nachádzajú aj momenty z posledných majstrovstiev sveta. Kurt Mafflin mieril na najvyšší nábeh 147 bodov, ale nevyšla mu nahrávka. Reprezentant Nórska zareagoval vulgárne a poriadne nahlas.

Nervózne vystúpil aj Anthony McGill, podľa ktorého sa Jamie Rhys Clarke zámerne hýbal. Clarke si vypočul kritiku od viacerých hráčov.

V zostrihu sa neobjavila aktuálna svetová jednotka Judd Trump. "Videli ste ho niekedy nahnevaného?" pýtali sa viacerí fanúšikovia.

Nachádzate sa tu:
Domov»Ďalšie športy»Snooker»Šport gentlemanov? O'Sullivan trafil súpera ramenom, lietali aj facky