Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Rozhodca uznal vymyslený gól. Smeje sa nám do ksichtu, reagujú Seničania

Protesty hráčov boli márne. (Autor: SME - Martin Kilian ml.)
Jakub Benko, Martin Kilian ml.|Publikované 20. jún 2020 o 21:58

Pokus Nitry nebol za bránkovou čiarou.

Video: Reakcia hráčov FK Senica po zápase

(upozornenie: video obsahuje vulgarizmy)

NITRA. V zápase slovenskej najvyššej futbalovej súťaže v skupine o udržanie medzi Nitrou a Senicou došlo k spornému momentu, ktorý vyvolal vlnu emócií.

Nitra vyhrala doma 2:0, diskutovaným momentom bol prvý gól zápasu z 59. minúty.

K zakončeniu sa dostal domáci Samuel Šefčík a prestrelil brankára hostí. Ako odhalili opakované zábery, lopta sa odrazila od brvna na zem, odtiaľ do pravej žrde a potom späť do ihriska.

Asistent rozhodcu Tomáš Somoláni však avizoval hlavnému rozhodcovi, aby gól uznal. Nič na tom nezmenili ani následné protesty brankára Senice a ďalších hráčov.

"Už neviem, čo mám na to povedať, videli sme to na videu. Samozrejme, na jednej strane sme neodohrali dobrý zápas, prvý polčas nebol z našej strany vôbec dobrý, ale keď nás zlomí takáto situácia... a potom sa vám rozhodca vysmieva do ksichtu, tak je to smutné," hneval sa po zápase v rozhovore pre RTVS brankár Senice Vojtěch Vorel.

Zostrih zápasu FK Nitra - FK Senica

Hráči ani tréneri Senice sa so situáciou nezmierili a protesty pokračovali aj po zápase. S rozhodcami sa stretli v útrobách nitrianskeho štadióna, kde vypukla hádka.

"V Pohroní nám naposledy neuznali regulárny gól. Ak dnes niekto tvrdí, že to bol gól, nech si stojí za svojim tvrdením a zoberie na seba zodpovednosť,” uviedol po zápase hlavný tréner FK Senica Ján Bíreš.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články