Vlhová dosiahla v super-G prvé pódium, pozrite si jej úžasnú jazdu

Petra Vlhová počas super-G v nemeckom stredisku Garmisch-Partenkirchen. (Autor: TASR/AP)
Jerguš Radačovský|1. feb 2021 o 11:38

Slovenka skončila druhá.

AKTUALIZOVANÉ O 12:10

GARMISCH-PARTENKIRCHEN. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová predviedla úžasnú jazdu v pondelňajšom super-G v nemeckom stredisku Garmisch-Partenkirchen.

Na víťazku Laru Gutovú-Behramiovú zo Švajčiarska stratila iba 28 stotín a obsadila druhú priečku. Vďaka kvalitnému výkonu dosiahla v super-G prvé pódium v kariére.

Spomedzi rýchlostných disciplín boli doteraz jej najlepšími výsledkami štvrté miesta - raz v super-G v La Thuile a dvakrát v zjazde v Crans Montane.

Slovenka si vďaka skvelému výsledku udržala prvú priečku v celkovom poradí Svetového pohára. Pred Gutovou-Behramiovou má náskok 42 bodov.

Vlhová mohla prísť o líderskú pozíciu, keď pred pretekmi mala náskok 62 bodov, pričom sa očakával práve triumf vo forme jazdiacej Švajčiarky.

Nakoniec sa však slovenská lyžiarka výborne naladila na svetový šampionát.

Ten sa uskutoční od 8. do 21. februára v talianskom stredisku Cortina d'Ampezzo. Prvou disciplínou bude alpská kombinácia, v ktorej získala Vlhová pred dvoma rokmi striebro.

Pozrite si kvalitnú jazdu Petry Vlhovej v pondelňajšom super-G.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Vlhová dosiahla v super-G prvé pódium, pozrite si jej úžasnú jazdu