Pondelok, 29. novembra, 2021Meniny má Vratko

Fenomenálne nožničky z piatej ligy. Nechápem, ako sa mi to podarilo, priznal strelec

Adam Benko. (Autor: archív hráča)
Ivan Mriška|28. okt 2021 o 18:21

ŠK Igram remizoval s FK Danubia Veľký Biel 1:1.

IGRAM. Fanúšikovia z malej dedinky v okrese Senec sa stali svedkami fantastického gólu. Nožničkami ho strelil Adam Benko z ŠK Igram.

Obec s päťsto obyvateľmi remizovala v piatej lige BFZ s FK Danubia Veľký Biel 1:1.

„Sám neviem, ako sa mi to podarilo. Všetci krútili hlavami, ale lopta skončila v sieti. Nechápal som, čo sa deje,“ priznal 24-ročný útočník ŠK Igram Adam Benko.

Benko: Mal som kus šťastia

O nožničky sa snaží aj v tréningoch. Veľmi úspešný však nie je. Vyjdú mu tak jedny z tridsiatich.

„Nemal som čo urobiť s loptou, preto som to vyskúšal. Mal som obrovský kus šťastia,“ dodal.

Pre Benka to bol suverénne najkrajší gól v jeho kariére. „Fanúšikovia sa chytali za hlavu. Po zápase mi vraveli, že som im spravil krásnu nedeľu,“ tešil sa Benko.

Za krásny presný zásah vďačí kapitánovi Tomášovi Nemečekovi, ktorý mu loptu ideálne sklepol.

„Hráme to tak pravidelne, teším sa, že nám to vyšlo na sto percent. Chalani ma podpichovali, že za takýto gól si do kabíny zaslúžia odmenu. Hneď po zápase som im kúpil dvadsať pív a desať kofol. Dobre investované peniaze,“ pousmial sa.

Chce zaujať v súťaži Gól roka

Futbalista ŠK Igram verí, že jeho nožničky zaujmú v súťaži amatérskych futbalistov o Gól roka 2021, ktorú organizuje redakcia Sportnet spolu so SFZ. Víťaz si prevezme cenu priamo na vyhlásení Futbalista roka 2021.

„Ak by som sa dostal do nominácie, bolo by to skvelé. No ak by som vyhral, bolo by to fantastické. Verím, že fanúšikov zaujmem. Myslím, že takýto by sa mohol uchádzať o ich hlasy,“ uviedol.

Adam Benko začínal s futbalom ako sedemročný vo Veľkom Bieli. Priviedol ho k nemu otec, ktorý hrával a neskôr chytával za neďalekú Kaplnu, najvyššie v štvrtej lige.

„Ocinovi vďačím za všetko, on ma vždy inšpiroval. Keď v Bieli klub zanikol, prešiel som do Igramu, kde je momentálne fantastická partia.

O vyššej súťaži preto neuvažujem, chcem sa futbalom zabávať s kamarátmi,“ prezradil Benko, ktorý rád spomína na mládežnícky turnaj vo Francúzsku, kde si zahral proti rovesníkom z VfL Wolfsburg.

„Vďaka futbalu mám množstvo zážitkov a nič neľutujem. Verím však, že najkrajšie momenty ešte len prídu. V ŠK Igram,“ uzavrel strelec krásneho gólu Adam Benko.

Ivan Mriška
Ivan Mriška sa špecializuje najmä na nižšie futbalové súťaže na Slovensku. Sám ešte aktívne hráva ako brankár. Niekoľko rokov pracoval pre regionálne noviny MY v Petitpresse ako regionálny šéfredaktor.

Súvisiace články