RIO DE JANEIRO, KOŠICE. Slovenský reprezentant Richard Tury postúpil do semifinále majstrovstiev sveta v skejtbordingu v brazílskom Riu de Janeiro (8. - 13. januára).

Zástupca SR v novom olympijskom športe v piatkových štvrťfinálových jazdách nazbieral dohromady 28,5 bodu a vybojoval si celkové 13. miesto v disciplíne street.
To stačilo 25-ročnému Košičanovi na postup medzi elitný výber, do ktorého sa zmestilo 14 najlepšie ohodnotených štvrťfinalistov.
Tí v sobotu absolvujú semifinálové jazdy, z ktorých postúpia do nedeľňajšieho finále iba štyria najlepší skejteri. Víťazom štvrťfinále sa stal Francúz Aurélien Giraud so ziskom 34,1 bodu.
Na svetovom šampionáte v Brazílii sa predstavili aj ďalší dvaja Slováci.
Marek Zápražný vo štvrtkových kvalifikačných jazdách obsadil 25. miesto a nepostúpil do štvrťfinále.
Dominiku Králikovú v ten istý deň medzi ženami klasifikovali na 14. priečke a nepostúpila do semifinále disciplíny street.
Výsledky
MS v skejtbordingu - Rio de Janeiro (Braz.) muži - štvrťfinále (14 najlepších do semifinále):
1. Aurélien Giraud (Fr.) 34,1 bodu, 2. TJ Rogers (Kan.) 33,6, 3. Jake Ilardi (USA) 33,0,... 13. Richard Tury (SR) 28,5.
















