Piatok, 14. mája, 2021Meniny má Bonifác
Góly pred prázdnymi tribúnami. (Autor: TASR)
SITA|31. aug 2018 o 07:22

Majster bude bojovať na troch frontoch.

TRNAVA. Vedenie FC Spartak Trnava plánuje pred začiatkom skupinovej fázy futbalovej Európskej ligy 2018/2019 rozšíriť káder.

Po odchode Marvina Egha do dánskeho FC Randers potrebuje slovenský majster zvýšiť konkurenciu najmä na poste útočníka, trénerovi Radoslavovi Látalovi chýba aj stredopoliar.

Trnava má aktuálne vyhliadnutých viacero futbalistov.

Bojovať budú na troch frontoch

"Máme zhruba šesť dní na posilnenie kádra. Sú posty, ktoré potrebujeme vystužiť. Vieme, že nás tlačí topánka na pozícii útočníka, ktorú je veľmi náročné vhodne obsadiť," uviedol Pavel Hoftych, generálny manažér Trnavy.

"Máme vytypovaného hráča aj do stredu poľa. Mali sme záujem o Ljubičiča, ktorý neprišiel. Vyhliadli sme si niekoho iného, kto by nám mal pomôcť v blížiacich sa stretnutiach," pokračoval.

"Budeme hrať domácu ligu, Európsku ligu i Slovnaft Cup. Na rozdiel od niektorých iných mužstiev budeme bojovať na troch frontoch, takže sa rozhodne musíme posilniť," doplnil Hoftych.

Depetris definitívne nepríde

V hre bol aj príchod útočníka Davida Depetrisa, ale už je pasé. "Rozprával som sa s ním predtým, ako sme získali Mareka Bakoša," priznal Hoftych.

"Jednoznačne sme vyhodnotili, že Bakoš je viac vhodný pre náš spôsob hry a na zápasy, ktoré nás čakajú. Rokovania s Davidom nepokračujú aj preto, že tri mesiace trénuje individuálne a my potrebujeme niekoho, kto je okamžite schopný naskočiť do zápasov a pomôcť tímu," prezradil.

"Na stretnutia, kde nebudeme dominovať, budeme vychádzať zo zabezpečenej obrany a spoliehať sa skôr na brejky, by Depetris nebol ten správny typ útočníka. Snažíme sa priviesť útočníka podobného Bakošovi, to znamená bežca, agresora a skúseného futbalistu," prezradil český funkcionár.

Góly pred prázdnymi tribúnami. (Autor: TASR)

Jirka do útoku?

Hoftych uviedol, že plánovaných zmien v mužstve nebude veľa: "Títo chlapci po dlhých rokoch získali v uplynulom ročníku titul. Teraz veľmi kvalitnými výkonmi postúpili do skupinovej fázy Európskej ligy. Bolo by nefér priviesť desať nových hráčov. Snažíme sa, aby doplnenie mužstva bolo citlivé a nenarušilo vnútornú silu tímu."

Ak sa Spartaku nepodarí získať útočníka, alternatívou je aj zmena rozostavenia.

"Mohli by sme uvažovať o tom, že Erik Jirka sa v niektorých zápasoch posunie na hrot a budeme riešiť akvizíciu na krajné pozície. Do stredy máme čas na prestupy a uvidíme, ako to napokon dopadne," skonštatoval Hoftych.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články