Medvedev takto ešte nezúril. Tsitsipas svojho otca zmeniť nedokáže

Stefanos Tsitsipas. (Autor: TASR/AP)
TASR|28. jan 2022 o 14:55

Rozhodcovi hlasne vyčítal, že situáciu nerieši.

MELBOURNE. Grécky tenista Stefanos Tsitsipas nedokáže presvedčiť svojho otca, aby opätovne neporušoval pravidlá o zákaze komunikácie trénera so zverencom počas zápasu. Podľa vlastných slov sa o to pokúšal nespočetné hodiny.

Apostolos Tsitsipas dostal v priebehu prvého grandslamového turnaja sezóny Australian Open už dve varovania za porušenie pravidiel ATP.

V druhom sete druhého semifinálového duelu dvojhry mužov medzi jeho synom Stefanosom a Daniilom Medvedevom svoj prehrešok zopakoval, čo mimoriadne rozzúrilo ruského tenistu. Ten začal nadávať hlavnému rozhodcovi, že situáciu nerieši.

"Hovoril som s ním o tom. Hodiny sme sa snažili prísť spoločne na to, ako sa správať v takej situácii. Je to skrátka v ňom.

Aj preto som minulý rok vyhlásil, že toto pravidlo by sa malo zrušiť. Tréneri budú skrátka koučovať vždy, keď sa im zachce," povedal podľa AFP Stefanos Tsitsipas.

Medvedev uspel so sťažnosťami proti nepovolenému koučovaniu súpera a rozhodca vo štvrtom sete udelil Tsitsipasovmu otcovi varovanie.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: