Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Tatran sa šance hrať Final Four nevzdáva

Zdá sa, že Roman Carapkin sa na novom poste už udomácnil. (Autor: TASR)
Ján Leško|Publikované 5. mar 2019 o 23:00

Postupové karty v SEHA lige nemá len vo vlastných rukách.

PREŠOV. Posledný zápas na domácej pôde v rámci SEHA ligy 2018/2019 odohrá Tatran Prešov v stredu od 16.30 hodiny s macedónskym vicemajstrom Metalurg Skopje.

Posledné vystúpenie v nadnárodnej súťaži čaká potom slovenského hádzanárskeho majstra v stredu 13. marca na pôde PPD Záhreb.

Musia čakať na zakopnutie Brestu

Tatran jen v aktuálnej tabuľke SEHA ligy na piatom mieste s 30 bodmi na konte, rovnako ako štvrtý Meškov Brest. Bieloruský šampión má však zápas k dobru.

Napriek tejto výhode súpera v boji o poslednú miestenku do Final Four súťaže, Prešovčania stále živia myšlienku byť súčasťou kvarteta najlepších tímov.

Istými účastníkmi sú v predstihu Vardar Skopje, Nexe Našice a PPD Záhreb.

Aj preto si Tatran nesmie dovoliť zaváhať v stredajšom stretnutí, ktorého je podľa tabuľkového postavenia favoritom.

Metalurg Skopje je síce predposledný, ale rozhodne sa nevyplatí ho ani v najmenšom v niečom podceniť.

Klub zo Severného Macedónska svoj tím výrazne omladil, no z ambícií tým vôbec nezľavil. O tom sa napokon presvedčil aj Prešov, ktorý síce v zápasoch Ligy majstrov Metalurg dvakrát zdolal, no v stretnutí o body v SEHA lige v Skopje zakopol, keď o dva góly prehral.

Aj preto slovenský hádzanársky suverén nemá postupové karty do Final Four len vo vlastných rukách. Neostáva mu iné, než sa nádejať, že Brest ešte niekde zakopne a Prešov svoje zápasy vyhrá.

Meškov ešte hrá v sobotu 9. marca doma s PPD Záhreb a 13. marca v Chorvátsku s Nexe Našice.

Je načase natrénované preniesť do zápasov

„Doma a ani v potom Záhrebe nemôžeme kalkulovať. Len výhry a prípadné zakopnutie Brestu nám dávajú šance na Final Four. Bez ohľadu na postavenie Metalurgu v tabuľke si musíme uvedomiť, že sa nám postaví dobré mužstvo. Hráme však doma a verím, že nás príde podporiť množstvo našich fanúšikov a tiež verím, že to bude víťazná domáca rozlúčka s dlhodobou časťou ligy,“ vyslovil želanie tréner Tatrana Prešov Slavko Goluža.

„Nádejam sa, že predvedieme na ihrisku to, čo od nás tréner bude vyžadovať a čo pilujeme na tréningoch. Prenos natrénovaných vecí do zápasového diania sa nám však v ostatnom čase príliš nedaril. Verím, že v dôležitom zápase proti Metalurgu nám to už vyjde tak, ako to všetci chceme a vieme,“ nadviazal na trénerove slová naostatok v extraligovom zápase na poste pivota dobre hrajúci Roman Carapkin.

Autor: Ján Leško

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.