Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Tatran Prešov triumfoval na Turnaji šampiónov

Dominik Krok. (Autor: sita)
Ján Leško|Publikované 19. aug 2018 o 10:52

Vo finále si poradili s Vojvodinou Novi Sad.

Agentúrny materiál sme nahradili autorským článkom redakcie Korzára.

DOBOJ/PREŠOV. Pozoruhodným spôsobom zakončili hádzanári Tatrana Prešov jubilejný 50. ročník Medzinárodného TV turnaja šampiónov v Doboji v Bosne a Hercegovine.

Na najstaršom hádzanárskom podujatí v Európe získali už celkovo tretie prvenstvo.

Prešovčania prešli sitom turnajových zápolení bez bodovej straty.

Po dve ceny majú D. Krok a L. Urban

V skupinovej fáze zdolali slovinský RD Koper, domácu Slogu Doboj aj rumunskú Steaua Bukurešť a postúpili do finále, v ktorom vyzreli na srbského majstra RK Nový Sad.

Za prvenstvo získal Tatran Prešov vkusný pohár a finančnú odmenu 10 000 eur.

Hráči slovenského majstra držali prím aj v udeľovaní individuálnych ocenení.

Najlepším hráčom turnaja sa stal Lukáš Urban, najlepším strelcom s 27 gólmi, z ktorých 10 strelil vo finálovom súboji bývalému spoluhráčovi v Prešove, akutálne v drese Vojvodiny Verkičovi, bol Dominik Krok.

Za najlepšieho ľavého krídelníka organizátori vyhlásili Martina Straňovského, za strednú spojku Lukáša Urbana, najlepšou ľavou spojkou sa stal D. Krok, pravou Bruno Butorac.

Prešovčania po triumfe v Doboji. (Autor: Tatran Prešov)

Straňovský tam hral s Ademarom i Barcelonou

Medzinárodný TV turnaj šampiónov hádzanej v Doboji je známy aj tým, že ho výrazne podporuje vláda Republiky Srpskej Bosny a Hercegoviny i samotné mesto Doboj.

Nieje náhodou, že v minulosti i súčasnosti pozvanie naň prijali špičkové európske kluby, nuž a práve v dvoch takýchto štartoval na turnaji v Doboji pred pár rokmi aj súčasný kapitán Tatrana Martin Straňovský.

„Iste, nie som tu prvý raz. Štaroval som tu s Ademarom Leon a potom aj s FC Barcelona Intersport, nuž a teraz s Prešovom. S dosiahnutými výsledkami môžeme byť všetci spokojní, hrali sme s kvalitnými súpermi. Spoluhráči majú môj veľký obdiv i rešpekt zároveň, ako ich zvládli. A veru, nemali sme to ľahké. Najmä Steaua Bukuresšť sa ukázala ako veľmi silný súper vyznačujúci sa rýchlou i tvrdou hrou, s maximálnym nasadením od začiatku do konca. Rovnako výborným výkonom sa predviedla Vojvodina vo finále. Bolo to ozaj vypäté a dosť ťažké vyvrcholenie turnaja naším pohľadom. V hale dusno, na ihrisku sa to šmýkalo od spotených dresov a utieraním palubovky sa zápas poriadne natiahol. Na našu radosť víťaznou koncovkou Tatrana. Samozrejme, z prvenstva sa potešíme doma a potom zregenerujeme a hneď sa začneme pripravovať na zápasy Česko-Slovenského pohára najbližšiu sobotu a nedeľu v prešovskej THA,“ zhodnotil turnaj v Doboji a pripomenul najbližší program Tatrana jeho kapitán M. Straňovský.

K finálovým mužom v prešovskom tíme patrili v bráne výborný Igor Čupryna a hlavne výborne a obetavo pracujúci gólový strelec Tatrana Dominik Krok.

„Individuálne ocenenia, ktoré som v Doboji prevzal, samozrejme tešia. Avšak najpodstatnejšie je to, že sme zabrali a uspeli ako tím,“ povedal krátko po turnaji v minulej sezóne najlepší extraligový hádzanár na Slovensku.

„V Doboji sa zišli kvalitné európske kluby, nuž a samotné finále bolo divácky dozaista zaujímavé pre nás na ihrisku, ale veľmi náročné. Výsledok s Vojvodinou sme si museli vydrieť poctivou robotou na palubovke. Nuž a tie ocenenia, ktoré sme so spoluhráčmi pozbierali sú akurát tou čerešničkou na torte. Rozhodne ale pre Tatran Prešov zaslúženou,“ podčiarkol D. Krok.

Fakty

Záverečný zápas v skupine: Tatran Prešov – HC CSA Steaua Bukurešť 28:21 (13:12). Góly Tatrana: Butorac 8, Urban 5, Hrstka 4, Lapajne, Krok, Straňovský, Vučko a Číp po 2, Babič 1.

Finále: Tatran Prešov – Vojvodina Novi Sad 21:17 (12:10). Góly Tatrana: Krok 10, Butorac a Urban po 3, Straňovský a Číp po 2, Babič 1.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články