Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Tankó: Verím, že medaila pomôže slovenskému boxu

Viliam Tankó (vpravo) s klubovým trénerom s Tomim Kid Kovácsom. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 26. jún 2015 o 14:02

Dvadsaťročný pästiar má veľký sen a dúfa, že sa raz predstaví na olympijských hrách. Ak nie rovno on, tak aspoň iný slovenský reprezentant.

BAKU. Viliam Tankó oslávil bronzovú medailu z 1. európskych hier plným bruchom. V Baku si konečne nemusel sledovať kilá a do sýtosti sa napil a najedol. Verí, že jeho bronzový úspech nepomôže len jemu, ale celému slovenskému boxu.

"Náš boxer nebol na olympiáde už veľmi dlho. Myslím si, že pritom máme na medailu a na to, aby sme boli medzi najlepšími. Pevne verím, že olympiáda vyjde. Keď chceme mať úspechy, musíme pre to drieť. Nepozerať sa na prekážky, ale na cieľ a na to čo nás motivuje," povedal.

Po zisku bronzovej medaily nevymýšľal špeciálne oslavy. Stačilo mu konečne sa dobre najesť. Pred súťažou totiž musel zhodiť niekoľko kilogramov, aby sa zmestil do váhovej kategórie do 52 kg a počas celého turnaja držal diétu.

"Teraz si konečne odpočiniem, lebo príprava bola veľmi dlhá. Jedlo mám veľmi rád, ale nemám nejaké špeciálne obľúbené. Láka ma azerbajdžanská tradičná kuchyňa. Doteraz som nemal možnosť ju tu vyskúšať."

Medzi nádejných slovenských boxerov patrí aj jeho mladší brat Alexander Tankó. Na konte má už niekoľko titulov majstra SR a pripravuje sa na európsky šampionát.

"Má 14 rokov a je ešte na základnej škole. Od 1. mája patrí už do nášho klubu v Galante. Je šikovný a talentovaný, boxuje piaty rok a je päťnásobný majster Slovenska. Momentálne sa mu začína príprava na majstrovstvá Európy kategórie schoolboys v ruskej Anape. Verím, že tam uspeje a donesie domov medailu," dodal.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články