Nedeľa, 7. marec, 2021Meniny má Tomáš

Talianska krasokorčuliarka: Na Slovensku som našla druhú rodinu

Federica Testová a Lukáš Csölley. (Autor: TASR/AP)
Marián Szűcs|Publikované 2. nov 2015 o 20:03

Krasokorčuliarsky pár Federica Testová - Lukáš Csölley čakajú domáce majstrovstvá Európy v Bratislave. Medzinárodná dvojica reprezentuje Slovensko už štvrtý rok.

BRATISLAVA. Ona je z Milána, on z Bratislavy. Dokopy sa dali náhodou. Väčšinu roka trávia v Taliansku alebo na cestách po pretekoch po celom svete. Hoci sezóna bude v tom čase v plnom prúde, na konci januára sa ukážu na Slovensku.

Tanečný pár Federica Testová - Lukáš Csölley čakajú majstrovstvá Európy, na ktorých budú najväčšou nádejou slovenského krasokorčuľovania na dobré umiestnenie. Šampionát bude v Bratislave od 27. do 31. januára.

Stačil jeden tréning

„Majstrovstvá Európy sú vždy výnimočné, ale tieto budú ešte viac, lebo ich usporiada krajina, ktorú reprezentujeme,“ hovorí 22-ročná Testová.

„Budeme mať veľkú podporu divákov, v hľadisku budú naše rodiny a kamaráti. Moji rodičia sa prídu pozrieť na preteky hádam po štyroch rokoch. Takže pre nás to bude v Bratislave veľmi špeciálne,“ dodáva.

S Csölleyom sa dali dokopy pred štyrmi rokmi. Pomohla im zhoda okolností. Dovtedy sa poznali iba z videnia.

„Keď sme sa prvý raz stretli, Lukáš trénoval v Miláne s inou partnerkou. Ja som v tom čase jazdila tiež s iným partnerom, reprezentovali sme Taliansko. Obaja sme sa však z rôznych dôvodov so svojimi partnermi rozišli a tréneri nám povedali: Prečo to neskúsite spolu? Hneď po prvom tréningu sme cítili, že by to mohlo byť dobré. A od tej chvíle sme spolu,“ opisuje Milánčanka.

„Poznali sme sa aj predtým, ale len z pretekov, súperili sme proti sebe. Skúsili sme to a všetko klaplo. Ľudsky sme si sadli, máme pekný vzťah,“ dopĺňa Csölley.

Našla druhú rodinu

Slovensko-talianska dvojica trávi väčšinu roka v Miláne. „Do Bratislavy chodíme len raz, dvakrát do roka,“ približuje Testová.

dsoki20140115035119182_r3973.jpg

FOTO - TASR/AP

Priznáva, že keď dostala ponuku reprezentovať Slovensko, bol to pre ňu zvláštny pocit.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články