Kanada na MS v hokeji 2024
Kanada

Hokejisti Švédska pózujú s bronzovými medailami z MS v hokeji 2024.
Fotogaléria (33)
Hokejisti Švédska pózujú s bronzovými medailami z MS v hokeji 2024. (Autor: TASR/AP)
Šimon Čop|26. máj 2024 o 19:06

Bronz je lepší ako nič, zhodli sa Škandinávci.

PRAHA. Radujme sa z maličkostí.

Takouto vetou nabáda švédsky web aftonbladet.se svojich čitateľov po zisku bronzu. Švédi ukončili najdlhšie čakanie na medailu v modernej histórii v súboji, ktorý mnohí čakali až vo finále.

Na majstrovstvách sveta v hokeji 2024 v dueli o tretie miesto zdolali Kanadu. Namotivovali sa, možno im pomohlo aj to, že hrali skoršie semifinále a zvíťazili 4:2.

Na Švédoch však bolo okrem úsmevu vidieť aj isté sklamanie. Na jednej strane je medaila krásna, na tej druhej však treba zohľadniť ich výroky pred šampionátom, keď hovorili, že berú jedine zlato.

Prehrýzli otočku

Švédom nezostalo, než bojovať v "malom finále". V semifinále vyhoreli na hokejkách domáceho Česka.

Pomohlo im, že sa tentoraz vyvarovali obrovského množstva chýb. Kanaďanov prevýšili nielen gólovo, ale i strelecky pomerom 33:22.

Fotogaléria zo zápasu Švédsko - Kanada v súboji o bronz na MS v hokeji 2024

Skóre otvoril v 13. minúte Carl Grundström. Do tohto zápasu nenápadný hokejista sa stal bronzovým hrdinom.

Kanada v nasledujúcom priebehu hry otočila. V 23. minúte prekonal Gustavssona Cozens a v 45. minúte dal "javorovým listom" vedenie Dubois.

Bol to však posledný gól Kanaďanov. V polovici tretieho dejstva vyrovnal delovkou Erik Karlsson. V 54. minúte strelil rozhodujúci gól Grundström a Švédi sa ubránili aj záverečnej hre súpera bez brankára, v ktorej spečatil stav stretnutia Marcus Johansson.

Lepšie ako nič

"Po včerajšku je to dobrý pocit. Vyhrať medailu niečo znamená. Som šťastný. Je to len začiatok. Dúfame, že sa nám nabudúce opäť podarí získať medailu," povedal pre JOJ Šport bezprostredne po zídení z ľadu s medailou na krku obranca Rasmus Dahlin.

Slová o šťastí však emóciou veľmi nepodporil. Možno je to jeho povahou, ale ak by bol Slovákom či Nemcom, žiaril by.

Jeho výraz dokonale povedal, čo pre Švédov znamená bronz. Maličkosť. Do Prahy prišli po zlato.

Domov»MS v hokeji 2024»Bronz s príchuťou sklamania. Prišli sme po zlato, priznali Švédi s medailou na krku