Fíni sa priblížili k štvrťfinále proti Slovensku, derby rozhodli nájazdy

Fínsky hokejista Jani Nyman bol hrdinom zápasu proti Švédsku na MS do 20 rokov 2024. (Autor: TASR/ TT News Agency via AP)
Sportnet|31. dec 2023 o 17:50

Švédom nestačili ani štyri góly v jednej tretine.

MS v hokeji do 20 rokov 2024

Švédsko - Fínsko 4:5 sn (0:2, 4:1, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 24. Born (Östlund, Willander), 27. Lekkerimäki (Östlund, Sandin-Pellikka), 29. Lindstein (Edstrom, Stenberg), 35. Bystedt (M. Hävelid, Unger Sörum) - 13. Männistö (Kaskimäki, Keskinen), 19. Hämeenaho (Naukkarinen), 28. Halttunen (Keskinen, Kulonummi), 59. Nyman (Halttunen, Hämeenaho), rozh. nájazd Nyman

GÖTEBORG. Reprezentanti Švédska nielenže inkasovali na MS hráčov do 20 rokov 2024 prvé góly, ale zaznamenali aj prvú prehru na domácom turnaji.

Už ako istí víťazi základnej A-skupiny podľahli v prestížnom severskom derby Fínom, ktorí o svojom triumfe 5:4 rozhodli v piatej sérii nájazdov.

Švédi prehrávali 0:2 aj 2:3, no keďže v druhej tretine strelili až štyri góly, pred záverečnou 20-minútovkou mali k dispozícii tesný náskok.

Ten si aj dlho držali, no 92 sekúnd pred koncom poslal zápas do predĺženia Jani Nyman. Hráč Ilvesu Tampere bol napokon aj hrdinom nájazdov, keď vydareným bekhendovým blafákom prekonal Melkera Thelina.

Fíni si do tabuľky pripísali dva body, na konte ich majú päť. Vďaka tomu sa priblížili k zisku tretieho miesta v skupine a teda štvrťfinále proti Slovensku.

Nemci ich môžu predstihnúť len ak zdolajú hráčov Kanady.