Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Stosurová reaguje na skrátenie Šarapovovej trestu: Nemôžem uveriť

Samantha Stosurová. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 10. okt 2016 o 16:33

Sam Stosurová nesúhlasí so skrátením trestu pre ruskú tenistku.

HONGKONG. Austrálska tenisová univerzálka Samantha Stosurová zdvihla obočie, keď sa dozvedela o minulotýždňovom skrátení suspendácie ruskej rivalky Marie Šarapovovej pre antidopingový prehrešok z 24 na 15 mesiacov.

"Nemôžem tomu uveriť. Ani neviem, čo na to povedať... Netuším, ako môžete vyviaznuť s takým ospravedlnením, že ste nevedeli o nejakej látke na novom zozname zakázaných, a dosiahnuť redukciu dištancu. Podľa mňa je pozoruhodné, že niekto použije takúto obhajobu a dostane sa z toho. Poskytuje to naozaj zlý príklad, keď sa posúvame do roviny, že stačí dať ruky preč od informovanosti a zhodiť chybu na niekoho iného," povedala víťazka newyorských grandslamových US Open 2011 vo dvojhre Stosurová na tlačovej besede pred turnajom WTA v Hongkongu. Citoval ju napríklad portál Tennis World.

"Hovorila som o tom s niekoľkými ľuďmi a zdá sa, že všetci to vnímame rovnako. Zastávali sme zhodný názor už predtým, teraz k tomu pribudol ten verdikt CAS. Neviem si predstaviť, že zo strany hráčok príde nejako veľa prejavov podpory. Bude zaujímavé sledovať prijatie, keď sa Maria vráti," podotkla 32-ročná niekdajšia štvorka singlového renkingu a zároveň bývalá jednotka deblového hodnotenia Stosurová.

Držiteľka kariérneho Grand Slamu Šarapovová mala vo vzorke poskytnutej na kontrolu 26. januára počas melbournských Australian Open meldónium, ktoré pribudlo na zoznam zakázaných látok Svetovej antidopingovej agentúry (WADA) od 1. januára 2016.

Ruska v marci pri prepuknutí kauzy vyhlásila, že zmenu nezaregistrovala a príslušný preparát naďalej užívala. Do súťažného diania sa môže vrátiť od 26. apríla 2017.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.