Sportnet, TASR|24. júl 2022 o 22:35 (aktualizované 24. júl 2022 o 23:35)

FC Spartak Trnava - MFK Dukla Banská Bystrica 1:2 (0:1)

Góly: 46. Bukata - 35. Polievka, 82. Depetris (z 11 m)

ŽK: Paur, Bamidele Yusuf, Iván, Boateng, Takáč - Slávik, Faško, Willwéber, Depetris, Záhumenský, Hanes

Rozhodovali: Ochotnický - Pozor, Vitko, 2698 divákov

Spartak: Takáč - Procházka (46. Koštrna), Štetina, Čurma, Mikovič - Bukata - Azevedo (46. Iván), Paur (46. Savvidis), Štefánik (71. Boateng), Bamidele Yusuf (71. Daniel) - Ristovski

Banská Bystrica: Hruška - Migaľa (63. Pišoja), Kupčík, Prikryl, Záhumenský - Willwéber, Ľupták - Slávik (63. Faško), Richtárech (83. Hanes), Polievka (89. Gašparovič) - Depetris (83. Franko)

tatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>/

TRNAVA. Futbalisti Spartaka Trnava nečakane prehrali v 2. kole Fortuna ligy s nováčikom Duklou Banská Bystrica 1:2.

Hostia vyhrávali už po prvom polčase gólom Róberta Polievku z ich jediného streckého pokusu.

Aj keď Trnava vyrovnala už po päťdesiatich sekundách druhého polčasu zásluhou Martina Bukatu, v 82. minúte rozhodol o víťazstve hostí z penalty David Depetris.

Domáci mali územnú prevahu, ale vo finálnej fáze boli neškodní. Loptu držali dve tretiny času, vyhrali 19:2 na strely (7:2 na bránu), 4:0 na rohy. Súper im však uštedril lekciu z efektivity.

Banská Bystrica dosiahla prvé víťazstvo po návrate do najvyššej súťaže, tri body má na konte aj Trnava.

Trnavu čaká vo štvrtok odvetný zápas 2. kola kvalifikácie Európskej konferenčnej ligy na ihrisku waleského Newtownu. Ďalší víkend nastúpi v nedeľu doma proti ďalšiemu nováčikovi z Podbrezovej, Dukla hrá v piatok v Žiline.

Hlasy po zápase:

Michal Gašparík, tréner Trnavy: "V prvom rade by sme nemali dostať prvý gól, aký sme dostali. Prvý polčas sme začali dobre, súpera sme dostávali pod neustály tlak. Keď sme loptu stratili, boli sme veľmi solídni v repressingu, vo vysokom pressingu, prakticky sa hralo len na jednej polovici.

Po jednom úniku sme dostali gól. Taká situácia sa musí vyriešiť lepšie, boli tam štyria až piati hráči okolo Polievku. V druhom polčase sme rýchlo vyrovnali a vyzeralo to, že sa nadychujeme. Alex Iván mal čistú šancu, akú musí premeniť, zápas by sa absolútne otočil, ale bolo stále 1:1.

Druhý gól - penalta - bol nešťastný moment. Odrazilo sa to k Depetrisovi, nakoniec to ešte zachránime, no rozhodca usúdil, že bola penalta. Odvtedy sme hrali v kŕči, bolo to silené, nemalo to žiadnu kvalitu, a preto sme už nedokázali vyrovnať."

Michal Ščasný, tréner Banskej Bystrice: "Zápas sa mi hodnotí veľmi dobre, získali sme tri body na pôde výborného súpera. Nezačali sme stretnutie dobre, úvod nám vôbec nevyšiel, boli sme málo aktívni pri pressingu a v strednej zóne, zle sme bránili, súper sa dostával na našu polovicu ešte aj stopérmi. Mali veľa času na rozohrávku.

Potom sa to zmenilo, stredoví hráči začali vystupovať a dostávať súpera pod tlak. Keď sme po zmene strán zmenili systém hry, nejakým spôsobom sme to uhrali. Myslím si, že takou poctivou hrou môžeme získavať body."