Nicole Schmidhoferová sa teší po dojazde do cieľa. (Autor: TASR/AP)

Skvelé štvrté miesto obsadila Mikaela Shiffrinová.

Svetový pohár v alpskom lyžovaní 2018/2019:

1.Nicole SchmidhoferováRakúsko1:47,69 min
3.Michelle GisinováŠvajčiarsko+ 0,47 s
4.Mikaela ShiffrinováUSA+ 0,63 s
5.Nicol DelagováTaliansko+ 0,73 s
6.Ramona SiebenhoferováRakúsko+ 0,84 s

LAKE LOUISE. Rakúska lyžiarka Nicole Schmidhoferová vyhrala po piatkovom aj sobotňajší zjazd Svetového pohára v Lake Louise.

Druhý triumf Schmidhoferovej za dva dni

V kanadskom stredisku dosiahla čas 1:47,68 minúty a o 44 stotín sekundy predstihla svoju krajanku Corneliu Hütterovú.

Tretia skončila so stratou 0,47 sekundy švajčiarska reprezentantka Michelle Gisinová.

Dvadsaťdeväťročná Nicole Schmidhoferová dosiahla v priebehu dvoch dní svoj druhý triumf v SP v kariére.

Na pódium sa prebojovala šiesty raz. "Vedela som, že som rýchla. Treba to však ukázať na trati a nie o tom len rozprávať. Som veľmi šťastná, že som vyhrala," uviedla podľa orf.at.

Shiffrinová si poistila pozíciu líderky

Pozíciu líderky celkového poradia Svetového pohára si poistila Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá obsadila vynikajúcu štvrtú pozíciu. V šiestich štartoch dokázala nazbierať už 389 bodov.

Slovenka Petra Vlhová v zjazdoch nesúťažila, a tak sa v priebežnom hodnotení Svetového pohára prepadla na piatu priečku so ziskom 196 bodov výlučne zo slalomov a obrovského slalomu.

Schmidhoferová sa vďaka druhému triumfu v zjazde za sebou udržala na čele hodnotenia tejto najrýchlejšej disciplíny.