Schmidhoferová získala prvý triumf vo Svetovom pohári

Nicole Schmidhoferová vyhrala piatkový zjazd Svetového pohára v Lake Louise.
Nicole Schmidhoferová vyhrala piatkový zjazd Svetového pohára v Lake Louise. (Autor: SITA/AP)
TASR|30. nov 2018 o 22:29

Rakúšanka vyhrala piatkový zjazd kanadskom stredisku v Lake Louise.

10.Cornelia HütterováRakúsko+1,43 s

LAKE LOUISE. Rakúska lyžiarka Nicole Schmidhoferová vyhrala piatkový zjazd Svetového pohára v Lake Louise.

V kanadskom stredisku predstihla o 15 stotín sekundy Švajčiarku Michelle Gisinovú. Tretia skončila so stratou 0,50 s nemecká reprezentantka Kira Weidlová.

Schmidhoferová predviedla dravú jazdu, zvládla technické pasáže i rýchlu spodnú časť a v cieli jej namerali čas 1:48,13 min. Vo veku 29 rokov slávila premiérový triumf v SP v kariére.

Doteraz nazbierala jedno druhé a tri tretie miesta v zjazde a super-G. Jej najväčší úspech prišiel v druhej disciplíne, keď nečakane triumfovala na MS 2017 v St. Moritzi.

Schmidhoferová i Weidlová potvrdili na trati výkony z tréningu. Rakúšanka bola najrýchlejšia vo štvrtkovom a Nemka v stredajšom.

Líderka celkového poradia SP Mikaela Shiffrinová z USA obsadila 9. miesto. Na konte má 339 bodov, druhá Slovenka Petra Vlhová 196.