Svetlana Mironovová

Rusko

2

+ 29,3 s

ANTERSELVA. Francúzska biatlonistka Julia Simonová zvíťazila v sobotných pretekoch Svetového pohára na 12,5 kilometrov s hromadným štartom v talianskej Anterselve.

V záverečnom súboji zdolala o 2 desatiny sekundy Švédku Hannu Öbergová, tretia bola Rakúšanka Lisa Hauserová s mankom 3,5 sekundy.

Prvú streľbu zvládli všetky favoritky bez zaváhania, na čelo sa dostala domáca Dorothea Wiererová. Tá však nezvládla druhú ležku a musela absolvovať dve trestné kolá.

Na vedúcej pozícii ju vystriedala Hana Öbergová vďaka dobrému behu i čistej streľbe. Na prvú stojku prišla ako prvá Hauserová pred Hannou Öbergovou.

Najlepšie však skončila Mironovovoá, ktorá sklopila všetky položky a dostala sa na čelo poradia. Bežecky však postupne začala zaostávať a nádej na stupne víťazov jej zobrala posledná streľba, na ktorej spravila až dve chyby.

Naopak, Hanna Öbergová zvládla druhú stojku bez chyby a vrátila sa do vedenia. Skvelý finiš však predviedla Simonová, ktorá prešprintovala Švédku, tretia dobehla do cieľa Hasuerová.

Na čele celkového poradia SP je Nórka Marte Olsbuová Röiselandová s 625 bodmi, druhá je jej krajanka Tiril Eckhoffová (617), vedúcu trojicu dopĺňa Wiererová, ktorá má na konte 509 bodov.

Celkové poradie SP (po 15 z 26 pretekov)