Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Snina je už bez brankárskej stálice, Kočana na skúškach poriadne sekali

Skúsený brankár Peter Diňa opúšťa sninskú loď, zamieril do Veľkých Revíšť. (Autor: Róbert Andrejov)
Róbert Andrejov|Publikované 26. feb 2020 o 23:00

Traja hráči odišli, traja pribudli.

SNINA. V porovnaní s inými mužstvami odlišnú formu prípravy zvolili počas prebiehajúcej zimnej prestávky futbalisti MFK Snina, ktorí sa po jesennej časti tretej ligy Východ nachádzajú v tabuľke v tesnom závese za neohrozeným kvartetom Prešov, Lipany, Vranov a Humenné.

Tradičný účastník najvyššej regionálnej súťaže odohrá v priebehu prvých dvoch mesiacov v roku väčšiu porciu zápasov ako za celú jar.

Podstatnú časť herných previerok už má za sebou, do úvodného „majstráku“, ktorý absolvuje 22. marca na ihrisku Svidníka, má naplánované ešte štyri stretnutia.

Cez víkendy hrajú dvojzápasy

Mužstvo spod Sninského kameňa, ktoré je v tréningovom tempe od 9. januára, doteraz nastúpilo už na desať prípravných duelov, v ktorých napríklad podľahlo Humennému 0:3 a 0:5, Slávii TU Košice 3:9, s výberom ukrajinských hráčov aj michalovskou 19-kou remizovalo zhodne 3:3 alebo vyprášilo Soľ 7:0.

„Počas víkendov hrávame po dve stretnutia, aby boli chlapci v čo najväčšej záťaži. V nedeľu dostáva priestor tá partia, ktorá v prvom zápase hrala málo alebo vôbec, doplnená o dorastencov, ktorí tak majú väčšiu motiváciu predrať sa do A-mužstva,“ objasnil lodivod MFK René Kočan, ktorého zverenci si najbližšie zmerajú sily so Stropkovom.

S doterajším priebehom prípravy je spokojný, aj keď nechýbalo ani hluchšie obdobie.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Autor: Róbert Andrejov

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.