Futbalisti Lipian. (Autor: ŠK ODEVA Lipany - facebook)
Ivan Mriška|3. okt 2023 o 17:27

Dolný Kubín padol na pôde Lipian.

LIPANY. Malým klubom ponúka možnosť zažiariť. Spraviť historický výsledok.

Slovnaft Cup je jedinečný. Píše nevšedné príbehy, ktoré každý rok mapuje redakcia Futbalnetu.

V pohári končí po Petržalke a Prešove ďalší druholigista. Dolný Kubín prehral na pôde treťoligových Lipian 2:3 a so súťažou sa lúči.

Skóre otvoril v 15. minúte z penalty domáci Mário Jacko, na čo v 27. minúte dokázal odpovedať hosťujúci Samuel Brnča. Po prestávke však prišli chvíle domácich, za ktorých sa presadili Marcel Vysočan a Branislav Poremba - 3:1

Tesne pred koncom Dolný Kubín stav znížil na rozdiel gólu, keď sa presadil Tidiane Djiby Ba, no na viac sa nezmohol. Domáci si výsledok ustrážili a postupujú do 4. kola Slovnaft Cupu.

V ňom pocestujú do štvrtoligového Makova. Zápas sa hrá 25. októbra o 14:30 h.

Slovnaft Cup - 3. kolo:

Lipany - Dolný Kubín 3:2 (1:1)

Góly: 15. M. Jacko (pen.), 55. Vysočan, 67. Poremba - 27. Brnča, 84. Tidiane Djiby Ba.

/Zostavy a štatistiky zo zápasu nájdete na tomto odkaze >>>/

Pohárová súťaž bude mať v tomto ročníku rekordný počet účastníkov. Do boja o trofej sa zapojí dovedna 280 tímov, čo je o 25 viac než v uplynulej sezóne.

Do ročníka 2023/2024 Slovnaft Cup sa prihlásilo 31 klubov z Bratislavského futbalového zväzu, 72 zo Západoslovenského futbalového zväzu, 73 zo Stredoslovenského futbalového zväzu, 47 z Východoslovenského futbalového zväzu, 12 fortunaligistov, 14 druholigistov a 31 treťoligistov.