Weiss bol vo finále vylúčený, jeho gól však Slovanu priniesol trofej

Vladimír Weiss ml. premieňa pokutový kop.
Vladimír Weiss ml. premieňa pokutový kop. (Autor: TASR)
SITA, TASR|19. máj 2021 o 20:43 (aktualizované 19. máj 2021 o 22:13)

Žilina - Slovan Bratislava 1:2 pp (1:1, 1:0)

Góly: 30. Kiwior - 61. Henty, 105+4. Weiss (z pok. kopu)

Rozhodovali: Kráľovič - Kováč, Poláček, bez diváko

ŽK: Ďuriš, Fazlagič, Javorček, Kurminowski - De Marco, Weiss ml., Šulla, Abena, Bajrič

ČK: 26. Minárik - 111. Weiss ml. po druhej žltej karte

Žilina: Belko - Anang, Minárik, Kiwior, Javorček (105.+9 Sluka) - Gono (78. Myslovič), Fazlagič, Bernát (40. Kopas) - Rusnák (78. Kaprálik), Paur (65. Kurminowski), Ďuriš (105.+9 Bičachčjan)

Slovan: Šulla - Medveděv, Abena, Božikov (105.+6 Bajrič), De Marco (78. Pauschek) - De Kamps (71. Nono), Holman (46. Strelec), Rabiu - Čavrič (78. Daniel), Henty, Ratao (46. Weiss ml.)

BRATISLAVA. Futbalisti Slovana Bratislava ovládli v sezóne 2020/2021 po domácej súťaži aj Slovenský pohár. V stredajšom finále zdolali na Tehelnom poli hráčov Žiliny 2:1 po predĺžení.

V riadnom hracom čase sa duel skončil nerozhodne 1:1, keď za Žilinu skóroval v prvom polčase poľský obranca Jakub Kiwior a za Slovan po zmene strán vyrovnal nigérijský útočník Ezekiel Henty.

Rozhodujúci gól strelil v nadstavenom čase prvého predĺženia striedajúci Vladimír Weiss ml., ktorý premenil pokutový kop.

Ten nariadil hlavný rozhodca Peter Kráľovič až po tom, ako využil systém VAR a detailne si pozrel inkriminovanú situáciu v šestnástke hostí.

LIVE stream zo zápasu

Obe mužstvá dohrávali v desiatich

Slovan zvíťazil v domácej pohárovej súťaži druhýkrát v sérii. Vlani vo finále zdolal Ružomberok 1:0, pričom takisto o jeho výhre rozhodla penalta.

Situáciu mal ale uľahčenú. Od 26. minúty, ešte pred presným zásahom Kiwiora, totiž dostal červenú kartu stopér Ján Minárik.

Zápas napokon dohrávali v desiatich aj hráči Slovana, pretože v druhom predĺžení bol po druhej žltej karte vylúčený aj Vladimír Weiss ml.

Zaujímavosťou je, že nový kouč Vladimír Weiss starší v druhom súboji na lavičke Slovana po návrate do klubu získal s Bratislavčanmi druhú trofej.

Už skôr však avizoval, že sám si za to zásluhy nepripisuje a je to výsledok práce hráčskeho kolektívu a predchádzajúceho kouča Slovinca Darka Milaniča.

Žilina bude o Európu ešte bojovať

Slovan v tomto ročníku zaznamenal šieste "double" v histórii.

ŠK Slovan Bratislava už 17-krát ovládol Slovenský pohár, desaťkrát sa tak stalo v ére samostatnosti. Za triumf v národnom pohári zinkasovali prémiu 50 000 eur, Žilinčanom patrí za finálovú účasť suma 20 000 eur.

Prehľad víťazov Slovenského pohára:

• 10 - Slovan Bratislava (2021, 2020, 2018, 2017, 2013, 2011, 2010, 1999, 1997, 1994)
  • 3 - Inter Bratislava (2001, 2000, 1995)
  • 2 - Artmedia Petržalka (2008, 2004), MFK Košice (2014, 2009), AS Trenčín (2016, 2015), Spartak Trnava (2019, 1998)
  • 1 - MŠK Žilina (2012), FC ViOn Zlaté Moravce (2007), MFK Ružomberok (2006), Dukla Banská Bystrica (2005), Matador Púchov (2003), VTJ Koba Senec (2002), 1. FC Košice (1993)

Víťazstvo Slovana vo finále SP znamená, že po skončení nadstavbovej časti Fortuna ligy sa uskutoční baráž o zostávajúcu tretiu miestenku v novej európskej súťaži Európskej konferenčnej lige (EKL).

Šancu zabojovať o ňu budú mať tímy na 4.-7. mieste tabuľky, okrem Žiliny aj FC ViOn Zlaté Moravce, AS Trenčín a jeden z dvojice MFK Ružomberok - ŠKF Sereď.

Slovan sa v novom ročníku predstaví v 1. predkole Ligy majstrov, FC DAC 1904 Dunajská Streda a Spartak Trnava začnú svoje účinkovanie v rovnakej fáze EKL.

Hlasy po zápase /zdroj RTVS/:

Vladimír Weiss st., tréner Slovana: "Som rád za chlapcov. Bol to ťažký zápas a nehrali sme tak, ako sme si predstavovali. Po vylúčení hráča súpera to bolo ešte horšie ako predtým.

V druhom polčase trochu lepšie, snaha veľká, ale nebolo tam toľko kvality, ako bolo treba. Ku koncu sme sa triasli o výsledok, pretože Žilina má dobré mužstvo a musím jej pogratulovať k výkonu."

Vladimír Weiss ml., strelec víťazného gólu Slovana: "Sme veľmi šťastní, že sa nám podarilo zvíťaziť, no musím veľmi pochváliť chlapcov zo Žiliny, pretože dnes si po tomto výkone naozaj nezaslúžili prehrať.

Včera som na tréningu nepremenil tri zo štyroch penált, no dnes som cítil, že mám zobrať tú zodpovednosť na seba a som rád, že som rozhodol. Ospravedlňujem sa rozhodcom za tie výkriky pri prvej žltej karte."

Pavol Staňo, tréner Žiliny: "Som hrdý na chalanov, musím ich pochváliť. Hrali výborne, boli dobre nastavení, dlhý čas sme boli v oslabení, ale nebolo to na nich vidno. Plnili taktický plán aj po vylúčení. Dnes sme si nezaslúžili prehrať, ale taký je futbal."

Jakub Paur, kapitán Žiliny: "Som veľmi hrdý na týchto chalanov, pretože odohrať v desiatich takýto zápas proti Slovanu je niečo neskutočné. Mrzí ma, že to dnes nevyšlo. Želal som si, aby to dobre dopadlo, ale bohužiaľ. Červená karta rozhodla celý zápas."

Domov»Futbalnet»Weiss bol vo finále vylúčený, jeho gól však Slovanu priniesol trofej