Zo zápasu Častkoviec. (Autor: OK Častkovce - facebook)
Ivan Mriška|27. sep 2023 o 18:07

Na programe bolo dvadsať zápasov Slovnaft Cupu.

BRATISLAVA. Malým klubom ponúka možnosť zažiariť. Spraviť historický výsledok.

Slovnaft Cup je jedinečný. Píše nevšedné príbehy, ktoré každý rok mapuje redakcia Futbalnetu. V stredu sa hralo dvadsať zápasov.

Prešov končí

V súťaži prekvapivo končí Prešov, ktorý prehral v treťoligovej Snine 0:1. Jediný gól zápasu strelil Patrik Košuda.

Na postup sa natrápili Michalovce, ktoré vyhrali v treťoligovom Vranove nad Topľou tesne 2:1. O triumfe zástupcu Niké ligy rozhodol v 82. minúte Stanislav Danko.

Prekvapenie nedopustila Podbrezová, ktorá s Hamšíkovou akadémiou vyhrala vysoko 4:1.

Za zástupcu Niké ligy sa presadili Martin Talakov, Marek Kuzma, Christophe Kabongo a Lekan Okunola.

V samom závere len kozmeticky upravil stav Patrik Kukučka.

Dunajská Streda nezaváhala

Veľký futbalový sviatok sa konal v dedinke Horné Saliby, kde pricestoval vicemajster z Dunajskej Stredy.

Domáci šiestoligista sa držal statočne, minútu pred koncom bol stav po góloch Spyridon Risvanisa a Ammar Ramadana 0:2. V samom závere však domáci odišli kondične, čo využili Christián Herc a Andrés Josué Romero Tocuyo, ktorí upravili stav na 0:4.

Ďalej v pohári ide aj Trenčín, ktorý sa však v treťoligových Častkovciach natrápil. V 27. minúte otvoril skóre Dominik Hollý, no druhý gól pridal favorit až v druhej minúte cez čas zásluhou Hilary Gong Chuhwaka.

Hrdinom domácich sa stal Dominik Martišiak, ktorý v piatej minúte nad rámec strelil čestný gól domácich.

Už sa žrebuje

Ďalej v súťaži idú aj Zlaté Moravce, ktoré vyhrali u piatoligistu v Tovarníkoch 3:0. Presadili sa James Michael Weir, Tomáš Ďubek a Johnson Kalu Nsumoh.

O štvrtom kole Slovnaft Cupu už bude rozhodovať žreb. Uskutoční sa v pondelok o 13:00 h na pôde SFZ.

Poprad - Stropkov 5:2

Pohárová súťaž bude mať v tomto ročníku rekordný počet účastníkov. Do boja o trofej sa zapojí dovedna 280 tímov, čo je o 25 viac než v uplynulej sezóne.

Do ročníka 2023/2024 Slovnaft Cup sa prihlásilo 31 klubov z Bratislavského futbalového zväzu, 72 zo Západoslovenského futbalového zväzu, 73 zo Stredoslovenského futbalového zväzu, 47 z Východoslovenského futbalového zväzu, 12 fortunaligistov, 14 druholigistov a 31 treťoligistov.