Nedeľa, 16. mája, 2021Meniny má Svetozár

Slovnaft Cup čaká východniarske derby, hrá sa už bez 14 tímov

Futbalisti FC Košice. (Autor: Facebook FC Košice)
TASR|12. mar 2021 o 15:30

Vyžrebovali zápasy štvrtého kola.

BRATISLAVA. Vo 4. kole 52. ročníka Slovenského pohára - Slovnaft Cupu 2020/2021 sa v derby zápase stretnú fortunaligové Michalovce s druholigovými Košicami.

Rozhodol o tom piatkový žreb na pôde Slovenského futbalového zväzu (SFZ) za prítomnosti generálneho sekretára SFZ Petra Palenčíka a jeho zástupcu a zároveň riaditeľa športovo-administratívného úseku Milana Vojteka.

Žrebovali tri zápasy

O miestenku v 5. kole budú súperiť ešte FK Dubnica nad Váhom s FK Železiarne Podbrezová, resp. FC ŠTK 1914 Šamorín s KFC Komárno. Stretnutia sú na programe 23. a 24. marca. Víťazi týchto troch zápasov doplnia 13 účastníkov 5. kola.

Slovnaft Cup - 4. kolo

MFK Zemplín Michalovce - FC Košice

FK Dubnica nad Váhom - FK Železiarne Podbrezová

FC ŠTK 1914 Šamorín - KFC Komárno

Sú v ňom už tímy Fortuna ligy ŠK Slovan Bratislava, MFK Ružomberok, FK DAC 1904 Dunajská Streda, FC ViOn Zlaté Moravce, ŠKF Sereď, AS Trenčín, MŠK Žilina, FC Spartak Trnava, FK Pohronie, resp. II. ligy MFK Dukla Banská Bystrica, MFK Tatran Liptovský Mikuláš, FC Petržalka a KFC Komárno.

Ako informoval oficiálny web SFZ, následne je 5. kolo naplánované na 7. apríla, štvrťfinále by sa malo hrať hneď o sedem dní 14. apríla, prvé semifinálové duely by potom prišli na rad 28. apríla a ich odvety 5. mája.

Ak by sa všetko odohralo, ako má, finálový zápas by sa mohol uskutočniť 19. mája.

Skončilo až štrnásť tímov

Aktuálny 52. ročník Slovnaft Cupu bol pre zlú epidemiologickú situáciu na Slovensku prerušený pred 4. kolom, ktoré malo byť na programe v októbri 2020.

Amatérske kluby Regionálnych futbalových zväzov, ktoré boli ešte v hre - TJ Rovinka, FC Rohožník, FC Pata, FC Slovan Galanta, OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom, ŠK Sásová, ŠK Belá, OŠK Bešeňová, TJD Príbelce, MŠK Slavoj Spišská Belá, Slávia TU Košice, 1. MFK Kežmarok, MŠK Spišské Podhradie a MŠK Tesla Stropkov museli byť z ďalších bojov vyradené, keďže je v nich pozastavený tréningový proces.

Tieto tímy budú v nasledujúcom ročníku zaradené do príslušného kola, v ktorom teraz skončili.

Súvisiace články